Понеділок, 21.05.2018, 15:56Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 457

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
allakostyana

Пошук

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту

Головна » 2018 » Травень » 12 » ЕКОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР
15:13
ЕКОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР

10 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МІГРУЮЧИХ ПТАХІВ

Не дивлячись на те, що свято офіційно почали відзначати лише з 2006 року, історичні передумови його виникнення закладені ще в 1902 році, коли була підписана (ратифікована у 1906 році) Міжнародна конвенція з охорони птахів керівниками 11 країн Європи. Крім того, з метою охорони перелітних птахів були укладені кілька міжнародних договорів, зокрема, від 1918 року «Про міграційних птахів у Північній Америці», африкансько-євразійський договір від 1979 року «Про охорону водоплавних птахів» та прийнята Бонська конвенція в 1979 році «Про збереження мігруючих видів диких тварин», яку Україна ратифікувала в 1998 році.

Ареали більшості європейських видів птахів, у тому числі й тих, які гніздяться на Полтавщині, включають території багатьох держав, а в певні етапи свого річного циклу (під час міграцій, особливо трансконтинентальних) вони перетинають їх кордони, і потрапляють в країни Африки, Близького Сходу, Індокитаю тощо, які не є учасниками конвенцій (Рамсарської, Бонської та Бернської) щодо охорони біологічного та ландшафтного різноманіття, в тому числі й мігруючих птахів. Таким чином, щорічно під час міграцій птахи потерпають не лише від перешкод природного походження (хижак-жертва, пустелі, моря, стихії, екто- та ендопаразити, дальність перельотів тощо), але й антропогенного (осушування та опустелення, зіткнення з висотними спорудами – лініями електропередач, вітровими установками, висотними будівлями, а також перевилов риби, зміна ландшафтів, використання хімічних препаратів на сільськогосподарських угіддях, вирубування лісів, забруднення довкілля, зміна клімату тощо), але й від самої людини на трасах міграцій та місцях зимівлі (масове добування для їжі – відлов, відстріл, отруєння тощо).

Уплив природних і антропогенних чинників і безпосередньо людини та відсутність законодавчої бази в країнах, де відбувається зимівля представників орнітофауни щодо міжнародних норм з охорони та збереження біорізноманіття, суттєво впливає на загальну чисельність популяцій птахів, змінює їх традиційні міграційні шляхи, сприяє розширенню списків рідкісних видів тощо. У зв’язку з цим необхідно прикласти зусилля щодо залучення країн-непідписантів до існуючих міжнародних угод, відмови всіх країн від полювання хоча б у весняний період, проведення глобальної інформаційно-освітньої кампанії, спрямованої на створення сприятливих умов для перелітних птахів у місцях зимівлі, під час міграцій та збереження місць їхнього проживання у всьому світі, зокрема, через створення природно-заповідних територій.

Через Україну потужний міграційний шлях проходить каскадом штучних водойм на Дніпрі, які в межах Полтавської області представлені Дніпродзержинським та Кременчуцьким водосховищами, акваторію та прибережну частину яких під час міграцій використовують не лише водоплавні та біляводні види для відпочинку та поповнення жирових резервів, а й представники інших груп птахів. У межах області, у тому числі з метою охорони міграційних шляхів, на водосховищах, були створені два регіональні ландшафтні парки («Нижньоворсклянський» та «Кременчуцькі плавні» – Дніпродзержинське водосховище) та національний природний парк «Нижньосульський» – Кременчуцьке водосховище.

Незважаючи на те, що в останні десятиліття спостерігається тенденція щодо зменшення загальної площі відкритої води водосховищ у результаті заростання водно-болотною рослинністю, що призводить до втрати кормової продуктивності мілководь для мігрантів, природно-заповідні території зокрема, та водосховища вцілому, залишаються важливим місцем зупинок для перелітних видів.

Автор: Віктор Попельнюх

Переглядів: 55 | Додав: ksysha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 7
7  
Я вже мабуть не вперше кажу про те, що дивуюсь із своїх сучасників. Це все дуже чудово, що є такий день, перелітніх птахів, пропаганда їх захисту і т.д.. Але, ми повинні згадувати про перелітніх птахів не тільки 10 травня. І це, впринципі, стосується будь-якого свята. Ми повинні думати про природу та її збереження кожен день. Величезні молодці ті люди, які це роблять.
Задалась питанням: "Чи корисна ця інформація для мене?" Вирішила, що корисна. Як би там не було, а за професією я майбутній вчитель. І дуже круто, що я можу почерпнути корисну інфу, по-перше, для себе. Такий собі особистісний саморозвиток.

6  
Всесвітній день мігруючих птахів спрямований на підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання, адже дехто навіть і не здогадується про зникнення деяких видів птахів.

5  
Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, пустелі. Нажаль в останній час, велика кількість мігруючих птахів значно скоротилась, і прикро, що антропогенний фактор є найбільшим негативним чинником. Відзначення цього дня, дає можливість кожному з нас зробити свій внесок у зменшення загрози для птахів, їх охорони. Чудово, що більшість людей є небайдужими до цієї проблеми, але поруч з цим є й такі, які продовжують наносити шкоду.

4  
Перелітні птахи долають кожен рік величезні території,вони подорожують з країни в країну,де їх чекає небезпека.Природа і людина кидають їм величезний виклик в боротьбі за життя.Це чудово,що більшість населення все таки прагне зберегти цікаві види птахів.Створення двох регіонально ландшафтних парків для охорони міграційних птахів це вже величезний крок для майбутнього наших пернатих друзів.

3  
Згідна з Вами, що зараз найбільшу загрозу для всього живого становить саме антропогенний фактор!! Цей день був присвячений для охорони птахів, а людина робить все навпаки.  Потрібно охороняти природу, щоб в майбутньому не було ніяких загроз щодо її існування. Закликати всих, проводити тематичні дні в школах та садочках, розповідати цікаві історії, проводити конкурси про охорону птахів  і навколишнього середовище. І тоді буде меншати негативна дія людського фактора!!!

2  
Найгіршим для висоорганізованих тварин є антропогенний фактор. Люди все більше і більше руйнують природу, і таким чином зачіпаючи її мешканців. Я вважаю, що вже не повернути те, що було. Потрібно тільки зараз припинити грандіозно негативний вплив людства, і можливо ми зможемо врятувати природу.
Дуже погано, що такий вплив шкодить птахам. Ми повинні допомагати їм, а не зменшувати їхні популяції та місця проживання.

1  
Міграція птахів – дивовижне явище, особливості якого не до кінця з'ясовані і по сьогодні. Птахи летять вдень і вночі, зграями або поодинці. Долаючи тисячі кілометрів шляху, вони повертаються з місць зимівлі  додому,  до місць гніздування. Було б чудово, щоб  в школах проводили заходи до цього дня, адже вони можуть бути досить цікавими. Учням можна повідати пізнавальну інформацію про методи обліку птахів, способи кільцювання, їх вилову та дати можливість закріпити свої знання, розпізнаваючи птахів різних видів за їх особливими ознаками та співом.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz