Неділя, 21.10.2018, 19:52Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 473

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Друзі сайту

Головна » 2018 » Жовтень » 8 » ЕКОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР
08:32
ЕКОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР

6 жовтня – Всесвітній День охорони місць існування

День охорони місць існування був затверджений у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори і фауни, і природних місць існування в Європі.

Відомо, що існування живих організмів напряму залежить від умов навколишнього середовища, які складаються в межах їх біотопів (місць проживання) в певний час. До основних екологічних факторів, що впливають на живі організми відносять: абіотичні (сонячне випромінювання, температура, вологість, освітленість та ін.), біотичні (сукупність живих організмів, які своєю життєдіяльністю впливають на інші організми) та антропогенні (зміни, спровоковані людською діяльністю). У зв’язку з цим, організми, за ставленням до характеру впливу екологічних факторів, поділяють на стенобіонтів і еврибіонтів. Перші – можуть жити лише в певних умовах середовища при дуже незначному коливанні його факторів (наприклад для НПП «Нижньосульський» – всі види орхідей). Другі – пристосувалися жити в досить різноманітних умовах навколишнього середовища або при значних їх змінах (найбільш типові, широко поширені види). Відповідно, стенобіонтні організми є більш чутливими, особливо до антропогенного тиску на навколишнє середовище.

Нині на Землі під загрозою зникнення знаходяться понад 7 тисяч видів тварин і май­же 60 тисяч видів рослин. Щорічно тенденція загрози зникнення зростає для багатьох видів. Зокрема, для України показовим є збільшення числа видів, які потрапляють до Червоної книги України. Наприклад, у 1980 році до неї було зане­сено 85 видів тварин і 151 вид рослин, через 16 років ця кількість збільшилась май­же вчетверо, а вже у 2009 році (в останнє видання книги) включено 542 види тва­рин та 826 видів рослин.

Територія НПП «Нижньосульський» вирізняється різноманітністю ландшафтів та біотопів. Безумовно, домінують акваландшафти зі специфічним видовим складом флори та фауни. Широко також представлені лучні, лісові та степові біогеоценози.

За попередніми даними територія парку надає прихисток понад 700 видам судинних рослин та понад 200 видам хребетних тварин.

Створення НПП «Нижньосульський» та дотримання режиму охорони парку повинно позитивно вплинути на збереження біорізноманіття, особливо рідкісних видів. Так наприклад, в останні 30 років відбулися суттєві зміни у видовому складі птахів у Сульській затоці, які охороняються на міжнародному, національному та місцевому рівнях. Із 16 видів рідкісних птахів, що регулярно траплялись під час сезонних міграцій, гніздились і зимували в 80-90-ті роки минулого століття, нині виявлено лише 8 видів (орлан-білохвіст, шуліка чорний, скопа, журавель сірий, гоголь, мартин каспійський, баранець великий, деркач). Перестали гніздитись в останні роки в межах затоки чапля жовта, чапля мала біла, крячок малий, лежень, ходуличник, шилодзьобка, кулик-сорока та дерихвіст степовий (за даними начальника наукового відділу парку Клєстова М.Л.).

Рослинний покрив парку також зазнав значного антропогенного тиску, що в значній мірі вплинуло на сучасний стан природних екосистем. Перш за все однією із основних причин, що змінили природні екосистеми в пониззі Сули є створення Кременчуцького водосховища, яке перетворило Сульську затоку, де розміщується основна частина парку, у своєрідний «плавневий комплекс», який щорічно потерпає від надмірного скиду води з водосховища.

Нині метою науковців парку є пошук шляхів мінімізації негативного впливу на біорізноманіття та створення умов для більш сприятливих умов існування живих організмів, особливо рідкісних представників флори та фауни.

Підготував: Віктор Попельнюх

Переглядів: 37 | Додав: ksysha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 6
6  
Люди завжди забруднювали навколишнє середовище. Однак до останнього часу забруднення не було такою серйозною проблемою. З розвитком цивілізації людина все більше стала втручатися в природу. З появою великих промислових міст, в яких величезна кількість відходів викидалася на маленькі площі, ця проблема стала набагато серйозніше. Сьогодні наша планета у великій небезпеці.Я гадаю,що потрібно бути ініціативніше,та створювати сприятливі умови для проживання всіх організмів.

5  
Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. І статистика цього впливу досить сумна. Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин. Щодня з лиця Землі зникають безповоротно більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину. Якщо тенденції не зміняться, то через кілька поколінь «всесвітній день охорони місць проживання» може стати «днем поминання місць проживання»

4  
Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура або стеллерову корову. Все, що зникає в тваринному світі, - зникає назавжди.За статистикою, щогодини на Землі зникає 3 види тварин, щодня понад 70 видів фауни та флори. А за останні чверть століття біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину. Це досить жахливі цифри.Це свято покликане нагадати людям про те, що вони теж частина природи, але, незважаючи на це, через діяльність людства, наша планета несе непоправні втрати.

3  
Людсьво землі самі іноді не міркують над своєю поведінуою, що нею вони можуть загрожувати життю та існуванню птахів, рослин та природи в цілому. Тому я думаю, що потрібно більше створювати рзних заповідників, проводити бесіди з начеленн, зоб вони були більш інформовані,як допомогти в збереженні нашої чудової природи!

2  
   Люди, самі руйнують середовище існування живих організмів, за допомогою забруднення навколишнього середовища. Проблема охорони середовища існування є важливим елементом захисту охорони дикої флори й фауни, чимало видів які зазнають виснаження, а деякі взагалі знаходяться на межі знищення. На мою думку потрібно активніше створювати умови проживання для птахів, тварин та рослин, адже з кожним роком ті чи інші види зникають. Тому, створення НПП "Нижньосульський" сприяє збереженню рослин і тварин.

1  
Людина вже давно своєю діяльністю впливає на природу, негативно впливає, змінюючи її. З кожним роком все більше територій піддаються змінам у зв'язку  зі зростанням міст ,видобутку корисних копалин, будівництвом заводів...З кожним роком все більше зникає рідкісних видів  тварин і рослин. Людям постійно потрібно нагадувати,що вони теж частина природи  і що через нашу дільність планета несе непоправні втрати.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz