Понеділок, 21.05.2018, 15:58Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 457

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
allakostyana

Пошук

Календар

«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту

Головна » 2018 » Травень » 11 » ОСОБЛИВОСТІ ФАУНИ ХРЕБЕТНИХ ІВАНІВСЬКИХ ОЗЕР
14:03
ОСОБЛИВОСТІ ФАУНИ ХРЕБЕТНИХ ІВАНІВСЬКИХ ОЗЕР

  Іванівські озера розташовані в межах Оболонської низовини неподалік від села Іванівка Семенівського району Полтавської області і являють собою природні водойми, сповільненого водообміну, що знаходяться в заглибинах суходолу і не зв’язані протоками з найближчою до них річкою Крива Руда.

  Система Іванівських водойм характеризується непостійним обводненням і в другій половині літа озера пересихають; на берегах спостерігаються процеси засолення ґрунту.

 Іванівські озера з усіх боків оточені агроценозами, а прибережні ділянки довгий час використовуються під випас великої рогатої худоби.

  Характерною особливістю фауни хребетних Іванівських озер є відсутність таких груп тварин як риби та земноводні, що обумовлено непостійним обводненням та засолення ґрунту і води.

  Плазуни представлені одним видом - ящіркою прудкою Lacerta agilis, яка на прилеглих до озер ділянках досить чисельна.

 Найбільш численною групою хребетних тварин цієї своєрідної місцевості є птахи. Із водно-болотних та біля водних видів на озерах, особливо навесні, можна побачити качок (крижень Anas platyrhynchos, чирок-тріскунець Anas querquedula, свищ Anas penelope, шилохвіст Anas acuta, широконіска Anas clypeata) та куликів (чайка Vanellus vanellus, турухтан Philomachus pugnax , кроншнеп великий Numenius arquata , веретенник великий Limosa limosa, уліт великий Tringa nebularia , травник Tringa totanus, зуйок малий Charadrius dubius, ходуличник Himantopus himantopus, бекас Gallinago gallinago). Періодично на озера залітають і мартини (жовтоногий , Larus cachinnans звичайний Larus ridibundus та реготун чорноголовий Larus ichthyaetus), які використовують озера для відпочинку. Із-за відсутності кормових об’єктів рибоїдні види птахів трапляються тут зрідка.

  У 2017 році в районі озер спостерігали пару журавлів сірих Grus grus із гніздовою поведінкою.

  Регулярно в районі озер можна побачити хижих птахів – лунів болотного Circus aeruginosus та польового , Circus cyaneus, боривітра звичайного Falco tinnunculus і навіть канюка степового Buteo rufinus, який полює тут на ящірок, а навесні цього року тут спостерігали сапсана Falco peregrinus та орлана-білохвоста Haliaeetus allbicilla.

  На прилеглих до озер ділянках численні жайворонок польовий Alauda arvensis та плиска жовта Motacilla flava, трапляються зрідка куріпка сіра Perdix perdix та просянка Emberiza calandra. Перші два види відносяться до фонових гніздових птахів цієї місцевості.

  Із ссавців тут постійно мешкають заєць сірий та кріт звичайний. Періодично в районі озер з’являються лисиця звичайна, козуля європейська та кабан. Мешкають тут і різноманітні миловидні гризуни.

  Підкреслимо, що район Іванівських озер – це місце, де регулярно трапляються рідкісні види хребетних тварин, занесені до Червоної книги України, такі як сапсан, орлан-білохвост, лунь польовий, канюк степовий, журавель сірий, кроншнеп великий, ходуличник, реготун чорноголовий.

  В цілому сліз зазначити, що система Іванівських озер є унікальною природною ділянкою, яка збереглась в густо заселеній місцевості, і де можна зустріти чимало рідкісних видів тварин та рослин.

 

    Начальник відділу Науки

     канд. біол. наук                                        М.Л. Клестов

 

Переглядів: 61 | Додав: Oxana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 7
7  
У моїй місцевості картинка, стосовно населення водойм зовсім інша. Видова різноманітність птахів не настільки цікава, а от видовий склад риб досить значний, а бувалі рибалки були досить здивовані коли на крючок потрапляли карасі 2-3 кг, що потрапили з Дніпра під час весняного паводку.

6  
Пізнавальна стаття!! Дійсно,Іванівські озера це місце,де можна знайти велику кількість різноманітної живої природи. Цікаво було б побачити Червонокнижних тварин, які мешкають на цій території! Але шкода, що засолення та випас рогатої худоби може призвести до занепаду великої місцевості. На мою думку, було б чудово піклуватися про такі місця, охороняти їх та цінити!

5  
Статті такої тематики насичують кожного знаннями про фауну рідного краю і дають чітке уявлення про видовий склад кожного куточка. Цікаво те, що в цьому районі відсутні деякі групи тварин, але наявно багато червонокнижних видів, незважаючи на умови існування.

4  
Дуже цікава інформація про поширення хребетних тварин цієї місцевості. Як не дивно, тут спостерігається велика різноманітність тварин, хоч Іванівські озера й характеризуються не зовсім сприятливими умовами для існування (засоленість грунту, сповільнений водообмін та ін.). Також цікавим є те, що район Іванівських озер - це місце тварин, які занесені до Червоної книги України. Тому дійсно, такий феномен заслуговує уваги та охорони.

3  
Дуже цікава стаття.Іванівські озера характеризуються дуже низькими умовами для життя(відсутність риби,засоленість,пересихання),але не дивлячись на це,фауна дуже різноманітна і незвичайна.Пристосування до такого існування свідчить про витривалість і природний відбір,де виживають найсильніші,найпристосованіші.І як не дивно територія містить низку червонокнижних видів.Це все справді є унікальним і заслуговує уваги та охорони.

2  
Хоча і риб тут не вистачає, але це виправляється великою кількістю птахів, меншою - ссавців, а також рослин. Негативним фактором є саме висушування озер, бо це може призвести до негативних наслідків. А засолення грунту може призвести до глибинного засолення, що також поганий вплив.

1  
Дуже цікаво що в ціх озер спостерігаються процеси засолення ґрунту, мабуть із за такого явища можно  можна і зустріти чимало рідкісних видів тварин та рослин, які занесені до Червоної книги України.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz