П`ятниця, 04.10.2024, 11:17Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 633

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Жовтень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі сайту

Тваринний світ
                                                        Рідкісні види

Раритетна фауна парку виділена на підставі Червоної книги України (ЧКУ) [Червона книга..., 2009], Європейського Червоного списку (ЄЧС) тварин, які знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі (1991), Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) [IUCN, 2010], Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі, або Бернської конвенції – БК (1979) [Конвенція про охорону…, 1998; Гаврись, 2003], Конвенція про збереження мігруючих диких тварин, або Боннської конвенції (1979), Конвенції про міжнародну торгівлю видами, які перебувають під загрозою зникнення, або Вашингтонської конвенції – CITES (1973), Угоди про збереження афро-євразійських водно-болотних птахів (1996), Угоди про збереження кажанів у Європі (1994). Додатково виділені рідкісні птахи за класифікацією видів загальноєвропейської природоохоронної значимості (SPEC 1, SPEC 2, SPEC 3), лише для видів, що аналізуються нижче [Микитюк, 1999].

Всього на сучасній території парку зареєстровано 22 видів хребетних тварин, занесених до ЧКУ України, 3 – до ЄЧС, 3 – до Червоного списку МСОП (без категорії LC – низький ризик), 102 – до Додатку ІІ Бернської конвенції (види, занесені до Додатку ІІІ цієї конвенції, нами не виділені у зв’язку з тим, що більшість з них є звичайними або малочисельними на досліджуваній території), 66 – до Боннської конвенції, 15 – до Вашингтонської конвенції, 19 видів птахів – до Угоди про збереження афро-євразійських водно-болотних птахів і 11 видів кажанів – до Угоди про збереження кажанів у Європі.

Серед зазначених рідкісних видів тварин (116), крім тих, які належать до Додатку ІІІ Бернської конвенції і категорії LC – низький ризик, що належать до Червоного списку МСОП, виділено 23 види хребетних тварин за інтегральною оцінкою критеріїв рідкісності за національними і міжнародними критеріями (Червона книга України, Європейський Червоний список, Червоний список МСОП).


1.        Черепаха болотна Emys orbicularis (Linnaeus, 1758). Широко розповсюджений на території парку, але малочисельний вид, який потребує ретельної охорони кладок з яйцями через майже повне їх знищення наземними хижаками. Трапляється майже в усіх водоймах. Занесена до Червоного списку МСОП, Додатку ІІ БК, Вашингтонської конвенції.

2.        Лелека чорний Ciconia nigra (Linnaeus, 1758). Рідкісний пролітний вид. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Вашингтонської та Боннської конвенцій, Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотяних птахів. За класифікацією видів загальноєвропейської природоохоронної значимості належить до категорії видів, що мають несприятливий охоронний статус (SPEC 3).

3.   Шуліка чорний Milvus migrans (Boddaert, 1783). Рідкісний гніздовий вид. У 2011 р. спостерігали 2 пташенят, що недавно покинули гніздо. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Вашингтонської та Боннської конвенцій. За класифікацією видів загальноєвропейської природоохоронної значимості належить до категорії видів, що мають несприятливий охоронний статус (SPEC 3).

4.  Лунь польовий Circus cyaneus (Linnaeus, 1766). Рідкісний вид, що трапляється на досліджуваній території, переважно у після гніздовий період та під час міграцій. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Вашингтонської та Боннської конвенцій.

5.        Канюк степовий Buteo rufinus (Cretzschmar, 1827). Рідкісний пролітний вид. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Вашингтонської та Боннської конвенцій. За класифікацією видів загальноєвропейської природоохоронної значимості належить до категорії видів, що мають несприятливий охоронний статус (SPEC 3).

6.        Орлан-білохвіст Haliaeetus allbicsilla (Linnaeus, 1758). Рідкісний вид, що трапляється у важкодоступних лісових та лісо-чагарникових масивах, часто заболочених. Спостерігалися дорослі особини або молоді, що недавно покинули гнізда. Знайдено також два гнізда, у яких гніздилися птахи цього року. Острови Сульської затоки та Північна частина Кременчуцького водосховища є важливими місцями гніздування, харчування та линьки значної кількості орланів. Занесений до ЧКУ, ЄЧС, Додатку ІІ БК, Вашингтонської та Боннської конвенцій. За класифікацією видів загальноєвропейської природоохоронної значимості належить до категорії видів, що мають несприятливий охоронний статус (SPEC 3).

7.        Сапсан Falco peregrinus Tunstall, 1771. Дуже рідкісний вид, що спостерігався у післягніздовий період. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Вашингтонської та Боннської конвенцій. За класифікацією видів загальноєвропейської природоохоронної значимості належить до категорії видів, що мають несприятливий охоронний статус (SPEC 3).

8.        Мартин каспійський Larus ichtyaetus Pallas, 1773. Рідкісний вид на периферійній частині Сульської затоки, переважно у південній її частині. Занесений до ЧКУ, Боннської конвенції та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотяних птахів.

9.        Голуб-синяк Columba oenas Linnaeus, 1758. Рідкісний гніздовий вид. Трапляється у великих лісових по схилах долини р.Сули та у заплавних лісах. Занесений до ЧКУ.

10.   Нічниця водяна Myotis daubentonii (Kuhl, 1817). На досліджуваній території звичайний вид, пов’язаний з території заплави. Занесена до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Боннської конвенції та Угоди про збереження кажанів у Європі.

11.   Широковух європейський Barbastella barbastellus (Schreber, 1774). Рідкісний вид. Занесений до ЧКУ, Червоного списку МСОП, Додатку ІІ БК, Угоди про збереження кажанів у Європі.

12.   Вухань звичайний Plecotus auritus (Linnaeus, 1758). Малочисельний осілий вид. Занесений до ЧКУ, ЄЧС, Додатку ІІ БК, Боннської конвенції та Угоди про збереження кажанів у Європі.

13.   Вечірниця руда (дозірна) Nyctalus noctula (Schreber, 1774). Звичайний вид, широко розповсюджений на досліджуваній території, зокрема по лісових масивах долини і заплави р.Сули. Один з найчисельніших видів досліджуваної території. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Боннської конвенції та Угоди про збереження кажанів у Європі.

14.   Вечірниця мала Nyctalus leisleri (Kuhl, 1817). Рідкісний вид території парку. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК і Боннської конвенцій, Угоди про збереження кажанів у Європі.

15.   Нетопир звичайний Pipistrellus pipistrellus (Schreber, 1774). Звичайний вид території парку. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК і Боннської конвенцій, Угоди про збереження кажанів у Європі.

16.   Нетопир-карлик Pipistrellus pygmaeus (Leach, 1825). Рідкісний вид. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Боннської конвенції та Угоди про збереження кажанів у Європі.

17.   Нетопир лісовий Pipistrellus nathusii (Keyserling et Blasius, 1839). Звичайний вид. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Боннської конвенції та Угоди про збереження кажанів у Європі.

18.   Нетопир середземноморський (білосмугий) Pipistrellus kuhlii. Нечисленний вид території парку, пов'язаний з населеними пунктами, прилеглими до її території. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК і Боннської конвенцій, Угоди про збереження кажанів у Європі.

19.   Кажан пізній Eptesicus serotinus (Schreber, 1774). Звичайний вид, здебільшого пов’ящаний х населеними пунктами досліджуваної території. Один з найчисельніших видів рукокрилих цієї території.  Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК, Боннської конвенції та Угоди про збереження кажанів у Європі.

20.   Лилик двоколірний Vespertilio murinus Linnaeus, 1758. Рідкісний вид території парку. Занесений до ЧКУ, Додатку ІІ БК і Боннської конвенцій, Угоди про збереження кажанів у Європі.

21.   Горностай Mustela erminea Linnaeus, 1758. Рідкісний вид, який трапляється вздовж долини і заплави р.Сули. Занесений до ЧКУ, МСОП.

22.   Видра Lutra lutra (Linnaeus, 1758). Рідкісний вид, який трапляється на р.Сула  вздовж берегів Сульської затоки і Кремечуцького водосховища. Занесений до ЧКУ, ЄЧС, Червоного списку МСОП, Додатку ІІ БК та Вашингтонської конвенції.

         

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz