Африканська чума свиней (АЧС), як хвороба, є безпечною для здоров’я людини, але смертельною для свиней. Вакцини від АЧС ще не розроблені, лікування – заборонено. При виявлені осередку інфекції практикується тотальне знищення хворого поголів’я, а також ліквідація всіх свиней, як диких, так і домашніх, у радіусі 2 км та їх спалювання. Такі жорсткі превентивні заходи, пов’язані необхідністю недопущення розповсюдження цієї небезпечної хвороби, яка може нанести дуже серйозні збитки народному господарству країни, а також місцевій популяції диких свиней.
На превеликий жаль 09.07.2017 року в межах території НПП «Нижньосульський» в районі с.Лящівка Чорнобаївського району Черкаської області було встановлено факт загибелі диких кабанів у кількості семи особин, з підозрою захворювання на АЧС. Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області підтвердили підозри, щодо захворювання АЧС результатами аналізів які були відібрані 09.07.2017р. представниками Держпродспоживслужби Чорнобаївського району.
Також, за результатами Державного науково-дослідного інститутуту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи м.Київ 07.07.2017р. підтверджено захворювання свиней на АЧС у приватних домогосподарствах Семенівського району Полтавської області (с.Мирони та с.Горошино), які межують з територією НПП «Нижньосульський».
У зв’язку з цим адміністрація НПП «Нижньосульський» звертається до всіх відвідувачів з проханням обмежитися відвідування території парку до стабілізації даної ситуації.
Будьте пильні і не сприяйте розповсюдженню вбивчої хвороби!!!
ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ:
Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності. Гине до 100% захворілих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні. Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями.
Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).
Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42оС, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями.
Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.
Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:
- проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
- не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
- не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);
- не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
- допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
- негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським виконавчим комітетам;
- не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
- постійно вести боротьбу з гризунами;
- не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.
ПАМ'ЯТАЙТЕ:
Виконання Вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.
|