В останні сонячні дні осені жуки-сонечка ще активно повзають по деревах, кущах, траві, але вже й починають збиратися на зимівлю. Одні будуть перечікувати несприятливу пору року в лісовій підстилці, інші — в дуплах дерев, під відслоненою корою, а можуть і заповзти в приміщення. Небажаним гостем у будівлі стане сонечко азійське, яке ще називають хармонією арлекіном за дуже мінливе забарвлення від червоного без чорних плям, червоного з багатьма чорними плямами і до чорного з червоними плямами. З’явилось воно в Україні кілька років тому й активно завойовує територію. Небажаним, адже може боляче вкусити, й укус його у деяких людей викликає алергію. Хоча азійське сонечко активно знищує попелиць, для чого і було завезено в Європу та на інші континенти, але поїдає личинок і яйця інших сонечок, через що було віднесено до 100 найбільш небезпечних видів комах-вселенців. Однак цим його шкода не вичерпується. Виявилось, що воно полюбляє ласувати фруктами! Зустрічаються поодинокі особини сонечка азійського й у НПП “Нижнесульський”, але здебільшого його можна побачити в населених пунктах. Намагатись знищити шкідника вже на жаль пізно, проте можна убезпечити своє житло, не даючи притулку хармонії.
Інформацію підготувала ентомолог парку, канд. біол. наук З.Л. Берест
Досить важлива інформація, адже азіатське сонечко - це інвазійний вид, що за останні роки став стрімко знижувати чисельність місцевих(аборигенних) видів. І хоча ця комаха була інтродукована, як корисний вид, але наслідки можуть свідчити про інакші результати, адже в результаті ми отримали конкуренцію за харчові ресурси та витіснення представників нашої природної фауни. Шкода, що результат цього процесу не може бути змінений, адже ця тварина досить поширилась та добре акліматизувалася.
НА вид такі милі, а я не навіть не думав, що вони могут бути такими небезпечними. Все життя вваж їх наймілішими комахами, і не мог уявити на скільки вони небезпечні
Чудова назва статті " Агресивне Сонечко" очікував прочитати про щось інше коли заходив на статтю . Але сонечко дійсно агресивний шкідник , якого треба ліквідувати.
Серед маленьких дітей популярні примовки про сонечко, коли була в садочку бігала і ловила їх, ми змагались хто більше зловить, а потім будували "сонечкові ферми". (жодна комаха при цьому не постраждала) Сонечко цінується за свою корисність і вважається символом удачі, тому в багатьох культурах убивство цієї комахи заборонено. В Європі ця комаха — поширений мотив на поштових марках і листівках з побажаннями щастя.
Для мене сонечко завжди було такою гарною комахою і на мою думку, точно не шкідливою. Але з часом скільки нових фактів можна дізнатися про так званих "гарних комах". Наприклад, те що азійське сонечко витісняє з природи звичайне сонечко, завдяки стійкому імунітету до мікроспорідій,тоді як інші види гинуть від цього.
Дуже довго пригадувала, коли в останній раз бачила цю комаху. У дитинстві постійно з подружками "запускали" сонечок у повітря з дитячою приказкою: "сонечко, сонечко полети на небо. Там твої дітки...". А про сонечко-ненажеру дізналася зі статті. Навіщо завозити тварин з інших континентів? Мало колорадського жука, або кроликів у Австралії?В кожній частині світу непогано існують ендемічні види рослин та тварин, притаманні цій території. Навіщо ускладнювати життя багатьом живим організмам? Щось робимо не подумавши.
Здавалося б, кого воно здатне зобидити? Маленьке, смирне. Насправді ж це хижак і ненажера. Пожива багатьох сонечок – сонечко 12 попелиці. Кепсько їм доводиться, коли на них нападе сонечко. Втекти вони не можуть, злетіти й поготів. Повзає сонечко по стеблині з попелицями й поїдає одну за одною. Йому треба багато їжі: за день воно з’їдає сотню, а то й більше попелиць. Ненажерливі сонечка – чудові захисники наших полів, садів та городів.
Жуки-сонечки дуже поширені у наш час. Ми їх часто можемо бачити виходячи на двір у сонячну пору року. Але, я ніколи не могла подумати, що вони можуть нести якусь шкоду навколишньому середовищу і навіть людині. Завдяки вашим статтями, читачі дізнаються багато корисної інформації, якою можна поділитися з оточуючими.