Середа, 02.12.2020, 18:47Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 567

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Архів записів

Друзі сайту

Головна » 2019 » Лютий » 27 » АНАЛІЗ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ ДАНИХ ТА КОМПЛЕКСНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ ЗА ПРИРОДНИЙ 2017-2018 РІК.
14:05
АНАЛІЗ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ ДАНИХ ТА КОМПЛЕКСНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ ЗА ПРИРОДНИЙ 2017-2018 РІК.

Територія національного природного парку «Нижньосульський» (далі НПП) розташована в Лісостеповій зоні України з помірно континентальним кліматом, що відрізняється теплим літом і не дуже холодною зимою. Клімат обумовлений впливом повітряних мас, що приходять з Атлантики, Арктичного басейну або сформувалися над великими територіями Євразії.

На сьогоднішній день проаналізовано кліматичні та сезонні особливості території НПП за природний 2017-2018 рік, при яких характеристика сезонів, насамперед зими, не є розірваною. Оскільки у НПП немає власної метеостанції метеорологічний матеріал взято з найближчої метеостанції (WMO ID) 33377, яка знаходиться в м. Лубни.

Середня річна температура за природний рік становила +9,5°С, максимальна 32,6° С у серпні, а мінімальна -16,5° С в лютому, що складає амплітуду 49,1° С.

Річна сума опадів за природний рік склала 762 мм, що майже в 2 рази більше ніж за минулий природний рік. Максимальна місячна норма опадів протягом року припадає на грудень – 145 мм, а мінімальна – 0,7 мм на серпень.

Загальна кількість днів з опадами – 151, серед яких 135 днів з дощем та 57 із снігом. Максимальна висота снігового покриву становила 39 см в березні 2018 року.

Середньомісячні дані показали, що повітря має дуже високу зволоженість, за величинами відносної вологості, що фактично сягає 91%. Коливання відносної вологості сягає від 91% (грудень) до 56% (травень), що складає амплітуду в 35%.

Відхилення мінімальних величин відносної вологості можна пояснити меншими величинами атмосферних опадів та відносно високій середньомісячній температурі повітря.

На території НПП протягом року було відмічено перевагу вітрів східного напрямку, тобто напрямку вітру з центру Євразії, що зазвичай викликав посушливу погоду.

Зима 2017-2018 природного року розпочалась 21 листопада 2017 року, коли максимальні температури повітря встановились нижче 0°С. Середньомісячна температура зими становила -2,0°С, максимальна +10,9°С, абсолютний мінімум за рік спостерігався у лютому -16,5°С. Днів з опадами - 75. В цілому за зиму найбільшу повторюваність мав східний напрямок вітру. За сезон випало 366 мм опадів.

Зима тривала, затяжна, з великою кількістю опадів.

Стійкий перехід максимальних температур вище 0°С відзначався з 23 березня 2018 року. Це стало початком весни. Сніговий покрив зберігався до 30 березня. Середньодобова температура стала позитивною з 26 березня, але ще 2 дні – 29 та 30 березня вона опускалась нижче 0°С, в цей час спостерігалися останні опади у вигляді снігу. Середньомісячна температура весни становила +12°С, мінімальна -9,6°С, максимальна +30,2°С. В цілому за весняний період випало 39 мм опадів на протязі 17 днів. Найбільшу повторюваність за сезон як і взимку мав вітер східного напрямку.

Весна нетривала, коротка, з малою кількістю опадів.

Літо розпочалось в травні та було досить теплим. Сума опадів склала 291 мм. За літній період було відмічено 8 днів коли температура повітря перевищувала +30°С. Середньомісячна температура літа склала 20,6°С, максимальна – 32,6°С, мінімальна – 6,9°С. Переважав північний північно-східний напрямок вітру.

Середньомісячна температура осені склала 8,3°С, максимальна – 27,8°С, мінімальна – -7,6°С. Сума опадів за осінній період 47 мм. Переважав вітер східного напрямку.

Місцеві умови на території НПП, а також наявність Кременчуцького водосховища суттєво впливають на клімат, змінюючи його та створюючи свій мікроклімат.

 

Оксана Кропивка

Молодший науковий співробітник

Переглядів: 724 | Додав: ksysha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 111 2 »
11 margarita24081997   [Матеріал]
Видно що визначала всі ці показники серйозна людина та компетентна у своїй справі.Коливання температури,вологість показує,як можуть змінюватись кліматичні показники залежно від пори року.

10 herasymenko-olena20177   [Матеріал]
Так, дійсно помітно певні зміни в кліматі України. Літо спекотне, без дощів, зима починається вчасно, або навіть наприкінці листопада і триває всі свої місяці. Нещодавно я перглядала телепередачу, пов'язану з темою зміни клімату в Україні, то було сказано , що загальна температура влітку збільшилася на 1-2°, і це дійсно значний показник. А пов'язано це саме з тим, що велика кількість CO2 в атмосфері. Висновок такий, що нічого не обходиться без втручання людини... Вирубка лісів, збільшення автомобілів дає свої негативні наслідки. А головна проблема в тому, що це вже незворотний процес...

9 anutkaromankov20   [Матеріал]
Подана інформація є актуальною та може використовуватися в інших дослідженнях.

8 potapovaasya1810   [Матеріал]
Систематичне вивчення атмосферних процесів і
явищ, передбачення сприятливих і несприятливих метеорологічних умов, необхідних при
вирішенні багатьох практичних завдань. Це досить важлива та складна робота, що проводиться в усіх країнах світу. Тому, так добре, що така системна робота проводиться кожного року і на території НПП Нижньосульського.

7 natalialiakhman99   [Матеріал]
Дуже корисні дані.Всі ці відомості дають змогу порівнювати стан метеорологічних даних та комплексних спостережень з минулими роками,прослідковувати ряд змін,знаходити певні закономірності,певні проблеми,аналізуючи які, будуть знайдені шляхи їх пояснення та вирішення.

6 maxsemenko25   [Матеріал]
Публікація засвідчує про сумлінну науково-дослідницьку діяльність колективу національного природного парку «Нижньосульський» , які проводять і скрупульозні спостереження за кліматичними особливостями територіїї НПН, що є вкрай важливими для збереження флори і фауни.

5 dianastr2014   [Матеріал]

Удитинстві часто бувала у с. Дем’янівка , що знаходиться у  Сульській затоці, моя прабабуся народилася в
тому селі.  Мені багато розповідали як
створювалось Кременчуцьке водосховище, показували залишки старого села, вцілілу
церкву  та місце де колись була хата, де
жили мої прапрабабуся та прапрадід. Там гарні краєвиди. По морю, як його
називають ходили баржі, а місце, де тече Сула дуже стрімке та часто небезпечне.
Кременчуцькеводосховище розміщено в межах трьох областей України : Полтавської, Кіровоградської
та Черкаської. Його було створено греблею Кременчуцької ГЕС і заповнено у
1959–1961 роках. Саме його вважають найбільшим в Україні (2252 км2 , довжина
берегової лінії 800 км), найбільша ширина сягає 30 км.
Важливоюділянкою Кременчуцького водосховища є Сульська затока, котра створена в
результаті затоплення нижньої ділянки долини р. Сула, тут же у нижній частині
долини річки існує НПП «Нижньосульський».
Внаслідок створення Кременчуцького водосховища змінивсямісцевий клімат. На 5-8% збільшились атмосферні опади на прилеглих територіях,
а також збільшилось випаровування і загальні втрати води;
Спостерігаються ерозії та абразії берегів, зсуви,просідання ґрунтів, зміна структури
водних екосистем,”цвітіння” води, інтенсивний розвиток планктону, зміна
прибережних екосистем.
Також Кременчуцькеводосховище посідає важливе місце в системі міграційних шляхів птахів. Під час
міграцій на акваторії водосховища та ключових його ділянках утворюються значні
скупчення водоплавних та коловодних птахів.


4 dpolovunka   [Матеріал]
Я багато читала про метеорологічні умови, проте це стало новиною для мене. Дякую вам за пояснення.

3 vladagusar1103   [Матеріал]
На території Полтавщини, середня температура січня — −3,7 °C, липня — +21,4 °C, кількість опадів становить 580—480 мм/рік. Улітку 2010 року найвища за весь період спостережень температура повітря по метеостанції Полтава становила — +38,6°С. Абсолютний мінімум температури повітря в області спостерігався в районі м. Кременчука і в північно-східних районах — −38°С.

2 zari999777555   [Матеріал]
Дуже корисна інформація. Хотілося б зазначити, що так як територія національного природного парку «Нижньосульський» знаходиться у помірно континентальних широтах, ця територія багата видовим рослинним розмаїттям.Тут можна зустріти рідкісні, від яких важко відірвати око, квіти—братки, волошки, барвінок, ромашка, фіалка, гвоздика, жасмін, конвалія; цілющі трави— калачики, м'ята перцева, кульбаба лікарська, материнка звичайна, кропива дводомна; а також величезну кількість бур'янів.

1-10 11-11
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2020 | Конструктор сайтів - uCoz