Четвер, 21.11.2024, 23:58Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 633

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту

Головна » 2018 » Жовтень » 8 » БОГОМОЛ ЗВИЧАЙНИЙ - Mantis religiosa L.
08:43
БОГОМОЛ ЗВИЧАЙНИЙ - Mantis religiosa L.

Зображення богомола у молитовній позі бачив ледь не кожний, але в природі його не так просто знайти, бо він вдало маскується серед зеленої чи пожухлої рослинності, в залежно від забарвлення тіла, і годинами лишається майже нерухомим, адже полює із засідки. Та варто у полі досяжності його передніх ніг з’явитись необережній комасі, як один вдалий помах кінцівкою, й жертва міцно затиснута між озброєними міцними шипами стегном і гомілкою.

Мало хто бачив і яйця богомола, зібрані в щільну оотеку (фото 2). За якийсь час із цього чаклунського мішечка вийдуть маленькі богомольчики, що як копії схожі на дорослих, тільки не мають крил. Богомоли відносяться до комах із неповним перетворенням, тобто у них немає стадії лялечки. Вони ростуть, ростуть, ростуть і, кінець кінцем, набувають відповідного розміру, з’являються крила й особини стають статевозрілими. Іноді вони прилітають на світло, щоб вполювати якусь комашку (фото 3).

Після парування самиця богомола, що за розмірами тіла завжди більша за самця, може з’їсти свого обранця, але це буває все ж не часто. Також богомоли в умовах недостачі корму поїдають малих богомольчиків, що тільки-но відродились, якщо ті не встигли сховатись.

Ми думаємо, що комахи керуються тільки інстинктами і не змінюють поведінку, проте це не так. Мені довелось спостерігати полювання самиці богомола біля дороги, де не було високого травостою. Вона лягла на бік, виставивши поза межі зеленого бордюру свої ловчі передні ноги, й так вхоплювала коників та кобилок.

В НПП “Нижньосульський” богомолів можна побачити в різних біотопах, але найчастіше на луках, де цей примітний хижак вдало полює на різних комах.

.

Інформацію підготувала ентомолог парку к. б. н. З.Л. Берест

Переглядів: 1596 | Додав: ksysha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 151 2 »
15 anniklyuchykova  
мені дуже подобаються богомоли, це неймовірна комаха ,не всі знають що вони вміють повертати голову на 180 градусів, богомоли вміють круто маскуються — вони можуть злитися з листками, гілками й навіть квітами. Якщо богомол буде жити серед рослин однакового відтінку, то з кожною новою линькою їх тіло буде отримувати нове забарвлення, яке, буде поступово ставати більш схожою з кольором довколишніх рослин. Я б хотіла мати таку "суперсилу" як в богомола))

14 masakdkmasa  
Богомол звичайний відрізняється своїм так сказати, терпінням, адже він може і декілька годин провести у "засаді" і спокійно собі чекати на здобич, а потім миттєво і без всяких затримок схопити її. ( мені б стільки терпіння:) Також вони мають двояке значення для сільського господарства. Тому що, вони знищують і шкідливих комах і корисних.

13 yulia99loziuk  
Цікаві факти про богомолів Богомол – єдина комаха в світі, здатна зазирнути собі за спину. Самки богомола на відміну від самців здатні нападати на тварин, які перевищують їх розмір. Серед богомолів (самок) зустрічаються випадки канібалізму. Після спарювання, іноді самка богомола з’їдає самця.

12 galenko2018  
Богомол звичайний - це дуже цікава комаха. 
І не дивно це єдина комаха в світі, яка здатна зазирнути собі за спину.
Знайшла цікавий факт: "Богомол корисний тим що, з’їдає мух і комарів, а шкідливий, бо з’їдає корисних бджіл". Дана комаха зустрічається у Полтавській області, тому не дивно, що ми маємо можливість побачити дану комаху вживу.

11 allakaniwez123  
Це єдина комаха, яка має здатність повертати голову на 180 градусів. .Справжній король богомолів носить назву Чорна квітка й вирізняється наявністю шипів на передніх кінцівках. Найагресивнішим богомолом є африканський вид за назвою Колюча Квітка.Богомол Квітка Диявола, незважаючи на жахливу назву, є найспокійнішим представником свого сімейства.

10 artempistriak  
Доволі цікаве та інформативно повідомлення про маленького хижака, доволі цікава комаха, на перший погляд маленька та беззахисна, але це справді хитрий та розумний хижак, який здатний до адаптації в поведінці коли цього вимагає ситуація.

9 hodjaeva0309  
Богомоли здатні надавати неоціненну допомогу людям у боротьбі з шкідниками сільськогосподарських культур. У багатьох країнах Азії, а також у США їх прийнято утримувати вдома, оскільки вони знищують мух. А також їх часто продають фермерам в якості біологічної зброї проти шкідників.

І хоча нерідко богомоли поїдають всіх комах без розбору, їх користь важко переоцінити.

8 potapovaasya1810  
Незвичайна комаха, але як для своїх розмірів дуже рішучий та сильний суперник. Богомол здатний з'їсти та перетравити без шкоди для себе практично все, наприклад, може поласувати сонечком, що саме по собі є дуже токсичним. Звичайно, що ця тварина є досить поширеною, але побачити її не лише на фото мені пощастило не так давно. Фото вийшло не дуже чітке, адже сильно боялась укусу цього малого хижака.


7 obscure99  
Ця,з виду беззахисна,комаха,насправді-хижак.Ангельська поза богомола оманлива. Якщо бджолі або мусі трапитися приземлиться в межах досяжності, богомол з блискавичною швидкістю схопить нещасну комаху.

6 aptyp3331999  
Богомоли, майже всі їх види, мають добре розвинені крила, але вміють літати в основному лише самці, самицям в силу їх більшої ваги і розміру літати важче, ніж самцям. Крила богомолів складаються з двох пар: передні і задні, передні служать своєрідними надкрилами, що захищають задні крила. Також богомолячі крила зазвичай мають яскраві кольори, а деколи на них навіть зустрічаються своєрідні малюнки. Але серед безлічі різновидів богомолів є такий собі земляний богомол , який крил не має зовсім.

1-10 11-15
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz