З настанням весняних сонячних днів, на берегах річки Сули, немов гриби після дощу, виростають стихійні сміттєзвалища. Хто скаже? Кому ж приписувати ці сміттєві негаразди? Невідомо?.
Вже четвертий рік поспіль працівники національного природного парку «Нижньосульський» та місцеве самоврядування села Чутівка намагаються достукатися до совісті любителів риболовлі та відпочинку в Чутівському краю.
З року в рік в третю суботу квітня, зібравшись дружньою командою виходять на прибирання берегової лінії річки Сули, і бачать одну й ту картину. Гори сміття всюди. Підходиш до людини з проханням не смітити, а у відповідь чуєш: «То не моє, я приїхав воно вже тут було, своє завжди забираю з собою». Постає тоді просте запитання, а звідки ж воно береться, якщо кожен своє вивозить з собою? Невже воно проростає із Землі з початком весни, як весняні первоцвіти?
Та ні – це культура нашої особистості, виховання, згідно яким ми не дбаємо про навколишнє середовище та засмічуємо природні багатства, навіть не задумуючись, які негативні плоди після цього будемо пожинати.
Тож, бережімо чистоту природи сьогодні, бо наші нащадки не матимуть її завтра.
Під час відпочинку рибалки та громадяни залишають після себе на берегах водойм та у воді пластмасові і скляні пляшки, поліетиленові пакети, залізні бляшанки, упаковки від риболовних товарів, прикормів тощо. Сміття, яке потрапляє у водойму забруднює екосистему в цілому. Пакети та інші відходи потрапляють до риби в зябра, шлунково-кишковий тракт, тим самим, спричиняють загибель живих організмів. Закликаю громадян перед початком риболовлі прибрати сміття біля свого місця вилову та не залишати його після себе! За залишене сміття на берегах водойм громадяни будуть нести адміністративну відповідальність.
Прекрасно що люди очищують водойми та береги, завдяки таким людям все ще залишаються красиві місця, але прикро що це потрібно робить через інших людей. Невже важко прибрати після себе?
На мою думку ,потрібно встановити річковий патруль ,та виписувати штрафи від 15 до 25 тисяч гривень за таке поводження з навколишнім середовищем.А ще краще приводити до кримінальної відповідальності,та відправляти таких людей на прибирання таких зон.
Сподіваюся, що з часом наш народ зрозуміє, що чисті околиці вулиць - це спільна робота абсолютно всіх . На жаль, величезна кількість сміття - це серйозна проблемасучасного суспільства. Це свідчить про наш низький рівень екологічної культури. Необхідно пам'ятати, що благоустрій нашої планети - це спільне завдання для усіх жителів!
Ще з шкільних років нас вчать берегти природу , не смітити на вулиці . Одні дотримуються правил , іншим , мабуть , закон не писаний. Шкода , що в нашій країні нема суворих штрафів . Який приклад вони подають молодому поколінню? Згадаймо чудовий вислів : "Чисто не там , де прибирають , а там де не смітять !"
мені здається, що відвідувачі парку просто не розуміють де вони знаходяться. Вже давно час навчитися цінувати природу і те що вона нам дає! А працівники парку молодці, що своїм прикладом показують уякому напрямку необхідно рухатись!
Просто одне питання _навіщо?.Чому не взяти сміття з собою і не залиши його на найближчому смітнику.Ні!Потрібно все залишити там де і проводоли час.Я просто в шоці з таких людей точніше нелюдів!
Зазвичай люди просто не звертають уваги на проблему, поки вона не торкнеться їх самих. Така байдужість дуже часто і є причиною загибелі природи. Адже кожен думає, що інші повинні турбуватися про це. Я вважаю, що людям, які відгукнулися і допомогли прибрати, потрібно виділити хороше фінансове заохочення))