Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція було схвалено і отримала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. У цей день 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їхні викладачі, вперше організували проведення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні.
Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660 кв. м, який символізує єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликає ставитися з повагою до оточуючого нас світу. За ініціативою американських природоохоронців зі Стенфордського університету 90-ті роки було проголошено «Десятиліття навколишнього середовища». Ця акція отримала підтримку в більш ніж 120 країнах світу, а понад 40 країн об’єднали свої зусилля для проведення кампанії зі збереження біологічного різноманіття. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
Саме тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І тільки через 2 роки День Землі став відзначатися в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети.
У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. В нього також вплавлені ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».
У ці вихідні особисто я висадив понад 20 дерев, а ви?
Підготував за матеріалами Інтернет: Віктор Попельнюх
На мою думаку День Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірних проблем нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті і т.д. У зв'язку з цим одним з основних заходів цього свята вважається озеленення вулиць, міст, країн тощо. Також це свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя!
А й дійсно кому треба та медаль чи відзнака,коли жити не спокійно...Знову таки все полягає у проблемах з владою,кого б не ставили,не обирали на керівні посади,кінець такий самий.Треба думати за планету за нащадків.Земля, на мою думку, зі своїми багатими красотами та ресурсами,не вічна,з таким до неї відношенням. Як би ж напис який на дзвоні був у кожного в голові, а головне в серці!
Це дуже корисне і потрібне свято, і це просто чудово що воно дійшло донас. Адже свято Землі об'єднує всіх людей для того щоб зробити наш світ трішечки кращим , чистішим.
Саме сьогодні люди увсіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі. Нас закликають рятувати планету. Скажу словами Джорджа Карліна:,,Земля пережила бомбардування астероїдами, вулкани і континентальний дрейф. Заспокойтесь: планета в порядку. Це людям - триндець".
Нещодавно мені одна людина сказала, що такі дні природи не мають сенсу і, навіть, проявляють негативний ефект. На логічно виникнуте запитання чому, пояснила так: у людей на підсвідомому рівні формується думка про те, що вона (напр. посадила дерево чи годину не користувалася електромережею) зробила максимум, пишається цим; вважає, що свою непосильну роль внесла і на рік забуває про турботу за природними багатствами аж до наступного року. Але ж хто буде весь інший час оберігати і підтримувати планету... Не потрібно робити чогось надзвичайного, просто, не смітити, не витрачати даремно воду, не зривати ківітів, аргументуючи це тим, що "я їх люблю". Який сенс люди вкладають у даний термін? "Люблю" - егоїстично для себе, щоб лише задовольнити власні потреби чи "люблю" - задля процвітання навколишньго середовища; буду споглядати і насолоджуватися та не зірву, не зламаю, не викину бляшанку. В цьому є здоровий глузд та все ж таки необхідно, на мою думку, вести просвітницьку роботу і основну силу приділяти екологічному вихованню дітей, бо вони - це наше майбутнє!
Саме цього дня мешканці Землі можуть допомогти рідній планеті шляхом наведення порядку в оточуючому середовищі, утилізації сміття та висадженню нових насаджень, а найголовніше всього на один день замінити звичний салон автомобіля на більш корисний вид транспорту, наприклад велосипед.
День Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірних проблем нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті і т.д. У зв'язку з цим одним з основних заходів цього свята вважається озеленення вулиць, міст, країн тощо. Також це свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.
Добре, що люди переживають за своє майбутнє та майбутнє нашої планети та долучаються до таких заходів.Тим самим, роблячи свій внесок у якість та тривалість нашого життя. Адже дерева слугують не тільки для естетичних цілей, а й забезпечують нас життєво важливим киснем.Особисто яне посадив ще жодного дерева, але маю надію, що посаджу хоча б одне у цьому році.
День Землі - це саме той день,коли всі люди,не дивлячись на різну расу, походження,інтереси, об'єднуються заради спільної мети.Гармонія з самим собою та єдність з природою - ось найголовніша ціль кожного з нас.Дуже важлива любов і турбота про рідний край,нашу неньку,місце де ми перебуваємо.Лише ми можемо зробити наш світ комфортнішим і естетично-чарівним. Кожного року моя сім'я висаджує по 4 молодих саджанця.