11 вересня – День народження Всесвітнього фонду дикої природи (WWF)
Емблемою Всесвітнього фонду дикої природи вибрана дуже цікава тварина – панда або бамбуковий ведмідь. Чому саме вона? Поява стилізованого логотипу фонду цієї тварини пов’язана з сером Пітером Скоттом. Під час гастролей, у китайському зоопарку Лондону, він побачив цю рідкісну та дивовижну тварину. Не звична, добродушна, кумедна, і, в той же час, красива вона дуже йому сподобалось. Пітер відразу вирішив, що організація, яка займається охороною диких тварин, своїм символом повинна вибрати саме панду. Його пропозиція була прийнята схвально, що, між іншим, було доленосним для збереження цього виду. WWF привернув увагу світової громадськості до проблеми збереження бамбукового ведмедя в природних умовах. Велику панду включили у Міжнародну Червону книгу завдяки чому були прийняті безпрецедентні заходи щодо відновлення її чисельності, і перш за все – розробка комплексної міжнародної програми щодо її збереження (створення охоронюваних територій, спеціальних лабораторій, заборона на добування, залучення значних інвестицій тощо). Таким чином зусиллями природоохоронних організацій загроза повного зникнення цього виду була знята. Але викреслювати її зі списку тварин, що охороняються ще рано.
Що ж до самого фонду, то він був заснований 11 вересня 1961 р. WWF є однією з найбільш відомих та ефективних міжнародних природоохоронних організацій, яка працює більш ніж у 100 країнах світу. Його місія полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина та природа будуть жити у гармонії. Сьогодні це найбільша в світі неурядова міжнародна природоохоронна організація, що об’єднує біля 5 млн членів. Фонд займається охороною як окремих видів флори і фауни, яким загрожує зникнення, так і охороною води, повітря, грунтів і окремих ландшафтів. За роки його роботи здійснено понад дві тисячі проектів: з порятунку тигрів від знищення, захист морів від забруднення, порятунку тропічних лісів тощо.
В Україні з 2007 року діє Дунай-Карпатська програма WWF. Був запущений проект «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат», основними цілями якого є охорона лісів, збереження біорізноманіття, розвиток місцевих громад та підтримка неурядових організацій.
Тож вітаємо іменинника!!!
Підготував: Віктор Попельнюх.
|