Четвер, 21.11.2024, 23:37Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 633

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту

Головна » 2018 » Жовтень » 8 » ЕКОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР
08:32
ЕКОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР

6 жовтня – Всесвітній День охорони місць існування

День охорони місць існування був затверджений у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори і фауни, і природних місць існування в Європі.

Відомо, що існування живих організмів напряму залежить від умов навколишнього середовища, які складаються в межах їх біотопів (місць проживання) в певний час. До основних екологічних факторів, що впливають на живі організми відносять: абіотичні (сонячне випромінювання, температура, вологість, освітленість та ін.), біотичні (сукупність живих організмів, які своєю життєдіяльністю впливають на інші організми) та антропогенні (зміни, спровоковані людською діяльністю). У зв’язку з цим, організми, за ставленням до характеру впливу екологічних факторів, поділяють на стенобіонтів і еврибіонтів. Перші – можуть жити лише в певних умовах середовища при дуже незначному коливанні його факторів (наприклад для НПП «Нижньосульський» – всі види орхідей). Другі – пристосувалися жити в досить різноманітних умовах навколишнього середовища або при значних їх змінах (найбільш типові, широко поширені види). Відповідно, стенобіонтні організми є більш чутливими, особливо до антропогенного тиску на навколишнє середовище.

Нині на Землі під загрозою зникнення знаходяться понад 7 тисяч видів тварин і май­же 60 тисяч видів рослин. Щорічно тенденція загрози зникнення зростає для багатьох видів. Зокрема, для України показовим є збільшення числа видів, які потрапляють до Червоної книги України. Наприклад, у 1980 році до неї було зане­сено 85 видів тварин і 151 вид рослин, через 16 років ця кількість збільшилась май­же вчетверо, а вже у 2009 році (в останнє видання книги) включено 542 види тва­рин та 826 видів рослин.

Територія НПП «Нижньосульський» вирізняється різноманітністю ландшафтів та біотопів. Безумовно, домінують акваландшафти зі специфічним видовим складом флори та фауни. Широко також представлені лучні, лісові та степові біогеоценози.

За попередніми даними територія парку надає прихисток понад 700 видам судинних рослин та понад 200 видам хребетних тварин.

Створення НПП «Нижньосульський» та дотримання режиму охорони парку повинно позитивно вплинути на збереження біорізноманіття, особливо рідкісних видів. Так наприклад, в останні 30 років відбулися суттєві зміни у видовому складі птахів у Сульській затоці, які охороняються на міжнародному, національному та місцевому рівнях. Із 16 видів рідкісних птахів, що регулярно траплялись під час сезонних міграцій, гніздились і зимували в 80-90-ті роки минулого століття, нині виявлено лише 8 видів (орлан-білохвіст, шуліка чорний, скопа, журавель сірий, гоголь, мартин каспійський, баранець великий, деркач). Перестали гніздитись в останні роки в межах затоки чапля жовта, чапля мала біла, крячок малий, лежень, ходуличник, шилодзьобка, кулик-сорока та дерихвіст степовий (за даними начальника наукового відділу парку Клєстова М.Л.).

Рослинний покрив парку також зазнав значного антропогенного тиску, що в значній мірі вплинуло на сучасний стан природних екосистем. Перш за все однією із основних причин, що змінили природні екосистеми в пониззі Сули є створення Кременчуцького водосховища, яке перетворило Сульську затоку, де розміщується основна частина парку, у своєрідний «плавневий комплекс», який щорічно потерпає від надмірного скиду води з водосховища.

Нині метою науковців парку є пошук шляхів мінімізації негативного впливу на біорізноманіття та створення умов для більш сприятливих умов існування живих організмів, особливо рідкісних представників флори та фауни.

Підготував: Віктор Попельнюх

Переглядів: 676 | Додав: ksysha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 111 2 »
11 anyamytniuk  
Звичайно, існування живих організмів, їх біорізноманіття напряму залежить від умов навколишнього середовища. Але через активну й не завжди раціональну діяльність людина все частіше стає причетною до зникнення представників живої природи - тварин і рослин. Надмірне промислове будівництво, осушення заболоченої місцевості, вирубування лісів.... Цей перелік можна продовжувати безкінечно...
У далекі часи люди майже повністю були залежними від природи. Але з часом вони навчилися активно змінювати її, підлаштовувати під свої потреби. Вплив людини на навколишнє середовище з року в рік зростає і завдає невиправних змін.
Тому втручаючись, ми повинні пам'ятати, що є частиною природи, її творінням. Також маємо усвідомити, що природа залишається єдиним і незмінним джерелом усіх багатств, необхідних для нашого існування.
Тому головний обов'язок кожної людини і всього суспільства - дбайливе ставлення до природи, збереження представників рослинного і тваринного світу. І найголовнішу роль у цьому відіграють природоохоронні території.

10 yulia99loziuk  
В сучасних умовах і за сучасної техніки вплив людини на природу став на порядки значиміший — нині людина є геологічним чинником і поширюється на частину ноосфери, обмежену ноокларками.

9 allakaniwez123  
Вплив людини на природу величезний. Саме людина несе відповідальність за все, що відбувається в світі: як добре, так і погане. Людські пороки завдають природі колосальної та непоправної шкоди, що призводить до погіршення умов життя на Землі. Варварська експлуатація природних ресурсів спустошує надра. Нераціональне використання питної води призводить до її нестачі й засух, які виникають все частіше. Через непомірне вирубання лісів вимирають рослини та тварини. Багато видів фауни наші діти зможуть побачити лише на картинках і в музеях природознавства у вигляді опудал.

8 artempistriak  
Чим більш негативний вплив людина створює на природу зараз, тим гірше вона робить не тільки природі, а і собі. Так як нам же в цьому оточенні жити, тому охорона оточення, охорона самих місту існування я дуже актуальною тему на даний час.

7 rozenmarm  
Дуже актуальна та важлива стаття! На данний час жива природа дуже потерпає від рук людини , яка здебільшого в своїй діяльності не замислюється про наслідки своїх дій. Дуже сумно бачити таку статистику зникаючих тварин і рослин. Ця проблема знаходиться на світовому рівні, адже всі відчувають негативні наслідки діяльності людини. Як би то не було , але від цього страждає і сама людина. В статті йде мова про флору і фауну, а я б хотіла ще додати про людину , адже вона також з першого свого подиху відчуває негативний вплив антропогенного забруднення.

6 obscure99  
Люди завжди забруднювали навколишнє середовище. Однак до останнього часу забруднення не було такою серйозною проблемою. З розвитком цивілізації людина все більше стала втручатися в природу. З появою великих промислових міст, в яких величезна кількість відходів викидалася на маленькі площі, ця проблема стала набагато серйозніше. Сьогодні наша планета у великій небезпеці.Я гадаю,що потрібно бути ініціативніше,та створювати сприятливі умови для проживання всіх організмів.

5 aptyp3331999  
Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. І статистика цього впливу досить сумна. Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин. Щодня з лиця Землі зникають безповоротно більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину. Якщо тенденції не зміняться, то через кілька поколінь «всесвітній день охорони місць проживання» може стати «днем поминання місць проживання»

4 zheka1233421  
Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура або стеллерову корову. Все, що зникає в тваринному світі, - зникає назавжди.За статистикою, щогодини на Землі зникає 3 види тварин, щодня понад 70 видів фауни та флори. А за останні чверть століття біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину. Це досить жахливі цифри.Це свято покликане нагадати людям про те, що вони теж частина природи, але, незважаючи на це, через діяльність людства, наша планета несе непоправні втрати.

3 tanijk9915  
Людсьво землі самі іноді не міркують над своєю поведінуою, що нею вони можуть загрожувати життю та існуванню птахів, рослин та природи в цілому. Тому я думаю, що потрібно більше створювати рзних заповідників, проводити бесіди з начеленн, зоб вони були більш інформовані,як допомогти в збереженні нашої чудової природи!

2 matvyikchuknina  
   Люди, самі руйнують середовище існування живих організмів, за допомогою забруднення навколишнього середовища. Проблема охорони середовища існування є важливим елементом захисту охорони дикої флори й фауни, чимало видів які зазнають виснаження, а деякі взагалі знаходяться на межі знищення. На мою думку потрібно активніше створювати умови проживання для птахів, тварин та рослин, адже з кожним роком ті чи інші види зникають. Тому, створення НПП "Нижньосульський" сприяє збереженню рослин і тварин.

1-10 11-11
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz