За Юліанським календарем 17 жовтня Церква відмічає свято св. Франциска з Асизу – покровителя всіх захисників природи та всього створіння Божого. Святий Франциск проповідував Боже слово не лише людям, але й всьому Божому створінню. Все його життя стало свідченням жертвенної та милосердної Божої любові стосовно всіх тих, які її найбільше потребують, як людей так і всіх інших Божих створінь.
У 1979 р. Папа Іван Павло проголосив св. Франциска з Асизу небесним покровителем захисників природи. Згідно із вченням Святішого Отця, св. Франциск: «дає християнам приклад самобутнього і глибокого пошанування цілісності створіння. Як приятель бідних, якого любили Божі створіння, св. Франциск закликав все створіння – тварин, рослин, сили природи, навіть братів Сонця і Місяця, вшановувати Бога і славити його. Бідний чоловік з Асизу подає нам переконливий доказ того, що коли ми є в мирі з Богом, то можемо себе краще посвятити побудові миру зі всім створінням, який є невіддільним від миру між всіма людьми» (Послання до Всесвітнього дня миру 1990 р. «Мир з Богом Творцем – мир із всім створінням, 16).
За матеріалами інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології
Я можу сказати лише одне, що св. Франциск був людиною слова. Він був настільки людиною молитви, що з радістю молився навіть за все творіння і разом з ним. Він числиться серед серед найбільш святих після Богородиці, св. Йосипа та апостолів.
Святий Франциск сприймав природу відображенням свого Творця і називав звірів, птахів, місяць, зірки, воду своїми "братами" і "сестрами", а Землю - "сестрою-матір'ю". За переказами, був випадок, коли Франциск змусив людей годувати вовка, взявши з нього клятву не красти овець.
Згідно із вченням Святішого Отця, св. Франциск: «дає християнам приклад самобутнього і глибокого пошанування цілісності створіння. Як приятель бідних, якого любили Божі створіння, св. Франциск закликав все створіння – тварин, рослин, сили природи, навіть братів Сонця і Місяця, вшановувати Бога і славити його.
Цей святий Єротей був одним із ареопагітських радників, навернений і навчений вірі християнській від святого апостола Павла і був поставлений єпископом.
Св. Франциск проповідував Боже слово не лише людям, але йвсьому Божому створінню. Рівно і все його життя стало свідченням жертвенної та милосердної Божої любові стосовно всіх тих, які її найбільше потребують - як людей, так і всіх інших Божих створінь.
Франциск багато часу присвячував молитві та духовним роздумам. Шукав ясності, щоб розпізнати своє покликання. На запитання у цей період одного з прияте-лів, що з ним діється, Франциск відповів, “не знаю, знаю тільки те, що так, як я жив раніше, я більше жити не можу, а як я по-винен жити тепер, не знаю”.
Франциск не збирався бути реформатором,так само як не збирався ставати родоначальником італійської літератури. Просто це в нього так вийшло "поміж іншим". Він слідував за Христом, якого пізнав так, як пізнав: у крайній вбогості та служінні всім.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]