Кожного року 26 січня святкується Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day), який бере свій початок в 1972 році, з Декларації Конференції ООН з проблем навколишнього середовища. Вперше був відзначений в Стокгольмі (Швеція) в червні 1972 року. Проте з 1975 року, коли в Белграді відбувся Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища, і де була видана Белградська хартія екологічної освіти, проголошуючи свої глобальні цілі, кожного року 26 січня цей день відзначається на міжнародному рівні (http://ecoosvita.org.ua/novyna/26-sichnya-vsesvitniy-den-ekologichnoyi-osvity-0)
Екологічна освіта та виховання – один із пріоритетних напрямків діяльності національного природного парку «Нижньосульськи» (далі НПП). За 10 років діяльності НПП склалася певна система екологічних заходів, визначено напрямки та методи здійснення поставлених завдань. Основні з них – це проведення екологічних занять, конкурсів, вікторин, акцій на природоохоронну тематику, проведення екскурсій екологічними стежками тощо. Еколого-просвітницькою роботою охоплені широкі верстви населення: діти дошкільного і молодшого шкільного віку, учнівська та студентська молодь, працівники підприємств та організацій, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Робота колективу парку в напрямку екологічної освіти та виховання населення продовжується. Ми не зупиняємося на досягнутому, шукаємо та впроваджуємо нові форми та методи сучасної екологічної освіти.
Дуже цікава стаття, а головне актуальна нині. Адже, екологічне виховання дозволяє продемонструвати молодшим школярам пристосування рослин і тварин до умов життя, залежність, яка існує у природному середовищі, зв'язок людини з природою, результати впливу її діяльності на природу. Екологічні знання складають наукову основу збереження і перетворення природи.
Це дуже правильно. Адже прививатилюбов до Планети потрібно з самого малечку. Навчати та наставляти. А дорослі повинні розказати, навчити, а головне показати на власному прикладі як потрібно берегти природу. Адже, не раз спостерігав за тим, як доросла людина псує навколишнє середовище, засмічуючи його. І якщо дорослий так ставиться до природи, то як можна від дітей щось вимагати? Все в наших руках.
На мою думку, екологічна освіта - це запорука нашого щасливого майбутнього. Вона покликана врятувати людство від загрози, що насувається, на основі формування екологічного світогляду замість споживацького, що панує нині. Природа була і завжди буде сильнішою за людину. Вона вічна і багатогранна, тому основою взаємовідносин із природою має стати взаємоповага, а не протистояння. Я дуже рада, що НПП "Нижньосульський" вже 10 років розробляє систему заходів, спрямованих на формування адекватних екологічних уявлень у сучасної молоді. Дякую за вашу віддану працю!
На даний час неабияк важливо заохочувати та стимулювати молоде покоління до розвитку в екологічному напрямі. Виховати гідних громадян нашої планети. Адже саме вони мають можливість змінити наш світ в кращу сторону. А з чого, як не з покращення стану навколишнього середовища треба починати?
Мені дуже приємно, що на наш час, молодь розвивається та навчається в напрямку екологічної освіти . Виховання населення, особливо зростаючого покоління є дуже важливим для майбутнього нашої держави. Проведення екологічних занять, конкурсів, вікторин, акцій на природоохоронну тематику, проведення екскурсій екологічними стежками являється дуже цікавим методом для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, учнівської та студентської молоді.
Мені сподобалося , що робота колективу парку в напрямку екологічної освіти та виховання населення не зупиняється , а впроваджуються нові форми та методи екологічної освіти.