Національний природний парк (НПП) «Нижньосульський» створений відповідно до Указу Президента від 10 лютого 2010 року № 155 «Про створення національного природного парку «Нижньосульський», є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Земельний кодекс України(Відомості Верховної Ради України, 2002,№ 3-4, ст.27) глава 7 «Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного значення» . стаття 44. Склад земель природно-заповідного фонду. До земель природно-заповідного фонду включаються природні території та об’єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники,пам’ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об’єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки,зоологічні парки). В законі України «Про природно-заповідний фонд України» (Відомості Верховної Ради України, 1992, №34,ст.502), а саме статті 7 чітко написано, що межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 № 1127 «Про службу державної охорони природно-заповідного фонду України » Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України. До складу служби державної охорони (держохорони) входять служби охрони природних заповідників, національних природніх парків, ботанічних садів, зоологічних парків, а також регіональних ландшафтних парків. Управління службою держохорони здійснює Мінприроди. Основними завданнями служби держохорони є: забезпечення додержання режиму охорони тереторії та обєктів природно-заповідного фонду України;
попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства. Працівники служби держохорони мають право:
- Вимагати від громадян і службових осіб пояснення у зв’язку з порушенням ними режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон; - Перевіряти у громадян і службових осіб посвідчення на право перебування, використання природних ресурсів та провадження іншої діяльності в межах відповідних територій та об’єктів природно-заповідного фонду; - Доставляти порушників природоохоронного законодавства у територіальні органи внутрішніх справ чи до виконавчого комітету селищної, сільської ради з метою зясуванняособи; - Складати протоколи про порушення адміністративного законодавства в галузі охорони довкілля і використання природних ресурсів, надсилати їх відповідним органам для притягнення винних до відповідальності; -Вилучати у порушників предмети і знаряддя незаконного використання природних ресурсів, транспортні засоби, незаконно добуту продукцію, відповідні документи; - Проводити особистий огляд осіб, речей, транспортних засобів та перевірку знарядь і продукції, одержаної в результаті природокористування; -Безперешкодно відвідувати і перевіряти підприємства, установи, організації, судна та інші транспортні засоби у межах територій та об’єктів ПЗФ, їх охоронних зон стосовно додержання вимог природоохоронного законодавства; - Подавати клопотання про припинення, зупинення чи обмеження будь-якої діяльності, що провадиться з порушенням вимог природоохоронного законодавства або забороняється згідно з режимом охорони територій та об’єктів ПЗФ; - Носити під час виконання службових обов’язків форму встановленого зразка, табельну зброю та спеціальні засоби (гумові кийки, наручники і балончики з препаратами сльозоточивої та подразливої дії) відповідно до законодавства.
Працівники Національного природного парку «Нижньосульський» на чолі з директором Федоренком М. О. наголошують, що на території природно-заповідного фонду, в який входить НПП, а саме в Чорнобаївському районі Черкаської області, і Семенівського, Оржицького, Глобинського районів Полтавської області - полювання заборонено!
До полювання прирівнюються( ст.12 закону України «Про мисливське господарство та полювання»): Перебування осіб у межах мисливських угідь,у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькоюзброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання(крім випадків регулювання чисельності диких тварин, польових випробувань і змагань мисливських собак (не нижче обласного рівня); Перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю. Працівники, а також служба державної охорони НПП нагадує, що порушення правил полювання призводить до неминучої відповідальності. Повторне порушення правил полювання чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення. Окрім того, при незаконному добуванні диких птахів збитки будуть нараховуватися за кожну вбиту тварину. В разі виявлення порушення, всі порушники будуть покарані згідно закону.
|