Головна » 2020»Вересень»7 » ІНСПЕКОРАМИ НПП «НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ» ЗАФІКСОВАНО ФАКТ ЗАДУХИ РИБИ В ЗАКАЗНИКУ
11:07
ІНСПЕКОРАМИ НПП «НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ» ЗАФІКСОВАНО ФАКТ ЗАДУХИ РИБИ В ЗАКАЗНИКУ
На території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» в адміністративних межах Полтавської та Черкаської областей, інспекторами служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Нижньосульський» виявлено факт загибелі водних живих ресурсів.
При візуальному обстеженні вода була зеленого кольору та у деяких місцях відчувався неприємний запах, на поверхні визначався виключно один вид загиблої риби – карась. Основною причиною загибелі риби можна вважати природні фактори, а саме: зменшення вмісту розчинного кисню у воді, але точну причину загибелі водних живих ресурсів можна встановити лише лабораторними дослідженнями.
Тому, для встановлення причини замору риби адміністрація НПП «Нижньосульський» звернулася до компетентних органів – Державну екологічну інспекцію центрального округу, Управління Держпродспоживслужби в Семенівському, Глобинському районах Полтавської обл., Чорнобаївському р-н. Черкаська обл., Полтавський та Черкаський рибоохоронний патруль, з метою проведення повного гідрохімічного та токсикологічного аналізу.
Спільний виїзд на територію, було здійснено спеціалістами управління Держпродспоживслужби в Семенівському, Глобинському районах Полтавської обл., Чорнобаївському р-н. Черкаська обл., працівниками Парку, представниками Чорнобаївської РДЛВМ та Семенівської РДЛВМ. Відібрані проби води та пат матеріал. Поверхневим візуальним оглядом у загиблої риби, ознак інфекційних чи інвазійних захворювань не виявлено, результати лабораторних досліджень очікуються.
Мало того, що риба активно гине від рук браконьєрів, так тепер почала задихатись в водоймах. Раніше з такими проблемами зштовхувались досить рідко і зазвичай в зимку, але тепер ця проблема починає набирати все більшого розмаху. Багато видів гине і їх популяція стає все меншою і це не може не лякати
Чесно кажучи,не дуже віриться,що загибель водних мешканців була спричинена саме природним фактором.Безумовно,високі температури викликали цвітіння води,що мінімізувало потрапляння світла і кисню у товщу води.Та,знаючи данний вид риби Карась,якій не властива загибель від данних чинників,я все ж схиляюся до думки,що у воду потрапили якісь токсичні відходи,які і привели до загибелі представників водного середовища
Найбільш дієвим методом боротьби із задухою є аерація (насичення води киснем) та постійний контроль за станом розчиненого у воді кисню. На водних об’єктах де здійснюється вирощування товарної риби, у ставку збільшують проточність або проводять вапнування негашеним вапном. У прісних водоймах літом “цвітіння” води частіше всього викликається синьо-зеленими водоростями.
Чомусь я дуже сумніваюсь в тому, що загибель риб була спричинена природніми факторами. Або, навіть, якщо і ними, то все рівно причиною тому стала людина. На нашу планету насувається глобальна екологічна криза. Змінюється склад повітря, вод, грунту, і , звичайно, це може викликати загибель риб. У зв'язку з значним викидом хімікатів в атмосферу йде забруднення й води, а це несе за собою шкоду для гідробіонтів.
На сьогоднішній день загибель риби є однією з найбільш поширених проблем. Через дуже жаркий та сухий клімат в водоймах зменшується кількість кисню, через що і з'являються водорості які призводять до цвітіння води, а як відомо для нормального життя прісноводних потрібні умови які нажаль в наш час дуже швидко погіршуються!
Задуха риби може бути спричинена різними факторами. Так у літній період цеможе бути обумовлено малою кількістю розчиненого кисню у воді. Існує також «нічна задуха» - в ночі або перед світанком, через припинення процесу фотосинтезу, вміст кисню у воді теж зменшується. Окрім цього причинами такого явища може бути наявність у воді ксенобіотиків, що пагубно впливають на стан риби.
Якщо при візуальному обстеженні вода була зеленого кольору, то, скоріше за все, там наявне цвітіння води, що утворюється внаслідок масового розмноження мікроскопічних водоростей. Це могло вплинути на причини задухи риби. Проте, я згодна з коментарями написаними нижче, стосовно того, що все ж таки головною причиною загибелі риби є нестача кисню у воді. Залишилося тільки чекати результати лабораторних досліджень. Тоді і дізнаємося істинну правду замору риби.
Недостатньо кисню у воді -основна причина гибелі риби.Суха.жарка погода основна причина пересихання річок.в зв"язку з цим і визване кисневе голодування риби.
Дуже дивно те, що жертвою цього став тільки окунь. Можливо це справа не тільки в кисні, якого бракувало рибі? Можливо справа ще й в чистоті води? Вважаю, що варто перевірити версію співробітниками відповідних органів на наявність отруйних, чи шкідливих речовин у воді.