Система освіти залишається єдиною державною структурою, де здійснюється систематичний вплив на підростаючу особистість. Саме в закладах освіти відбувається соціалізація особистості, розвиток здібностей, набуття знань і умінь, формування життєвих компетентностей, рис особистості та світогляду дітей. Тому працівники Національного природного парку «Нижньосульський» відділу екологічної освіти та наукового відділу, тісно співпрацюють з Загальноосвітніми навчальними закладами Черкаської та Полтавської області.
2 грудня в Малобурімській ЗОШ I-IIIст. – Черкаська область, працівниками парку Слинько О.А. та Лук’яненко Ю.М. було проведено захід, щодо Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ. При проведенні заходу учні школи мали змогу ознайомитися з такими матеріали: Що таке СНІД?; основні шляхи зараження цією хворобою та засоби щодо їх профілактики; стан хвороби в Україні та Черкаській області. Переглянули 2 відеоматеріали під назвою «Наукові дослідження СНІДУ» та «Що таке ВІЛ/СНІД?».
На протязі дня всі діти школи ходили з червоною стрічкою, яка є символом солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД. Також, до приходу працівників парку учні школи підготували виступ агітбригади «Сполох» та інформаційні газети «Скажімо СНІДУ, НІ». Захід пройшов в теплій та невимушеній атмосфері залишивши в дітей знання про Всесвітню проблему людства.Автор: фахівець відділу екологічної освіти Слинько О.А.
Можу багато чого сказати,але навіщо?Мої слова змінять становище в Україні?! Епідемія ВІЛ-СНІДу в Україні досі зберігає найвищі темпи в Європі. Кількість ВІЛ-інфікованих, за даними Міністерства охорони здоров’я, сягає понад 220 тисяч. Щороку смертність зростає.Тому, для мене ця тема дуже важка!