Ландшафтний заказник — природно- заповідна тереторія, що створюється задля забезпечення охорони всього природного комплексу, що розташований на ній.
Для збереження ландшафту заказника, зберігаються усі компоненти, від яких він залежить: рельєф, геологічна основа,повітряні маси, гідрологічні об"єкти, флора та фауна.
Територія Національного природного парку «Нижньосульський» (далі НПП), частково створена на території ландшафтного заказника місцевого значення «Онішківський», а саме - урочище Романчик. Сама тереторія досить цікава, особливо вразила екосистема дубового та заплавного вільхового лісу. Велика кількість лучного, запашного різнотрав’я. Серед болотних рослин тут зростають півники болотні Iris pseudacorus (L.), молочай болотний Euphorbia palustris (L.), жовтець язичковий Ranunculus lingua (L.), осот болотный Sonchus palustris( L.), осока висока Carex elata (All.), та ін..
Дослідження не виявилися марними, адже список рідкісних рослин НПП був збільшений на ще одне місцезростання такого виду як плодоріжка болотна Anacamptis palustris, рідкісний багаторічний вид родини Зозулинцеві, також відома під застарілою назвою зозулинець болотний. Вид занесений до Червоної книги України, у статус «Вразливий». В НПП, цей вид охороняється на луках урочища Березове (Чорнобаїсвський р-н, Черкаська обл..), також в минулому році було віднайдено в околицях с. Тарасівка, на березі р. Сула (Оржицький р-н, Полтавська обл..). Даний вид є малочисельним.
Також, приємним було те, що, під час дослідження мали змогу поспостерігати за козулею Європейською (охороняється Бернською конвенцією, ІІІ додаток) , зайця сірого (охороняється Бернською конвенцією, ІІІ додаток), вигріванням на сонячних променях черепахи болотної (охороняється Бернською конвенцією, ІІ додаток; СІТЕС,ІІ додаток; Червоним списком МСОП, категорія LR).
Молодший науковий співробітник
Юлія Лук'яненко
|