З 13 липня по 20 липня 2015 року в Національному природному парку «Нижньосульський» проводили дисертаційне дослідження аспірантка Інституту географії НАН України Сплодитель Анастасія Олегівна (проводила, опис ґрунтових розрізів, відбір зразків ґрунту у типових ландшафтних умовах досліджуваної території), та її науковий керівник, стариший науковий співробітник Інституту георграфії НАН України Сорокіна Людмила Юріївна (проведення польових ландшафтознавчих робіт з комплексним аналізом природних умов досліджуваної території, опис та аналіз ґрунтових розрізів, відбір зразків ґрунту у типових ландшафтних умовах).
Об’єктом дослідження – стали ландшафтні комплекси НПП «Нижньосульський» та їх окремі складові, зокрема, ґрунтово-рослинний покрив як основний індикатор ландшафтогенезу.
Основною метою дослідження – було, вивчення властивостей ландшафтних комплексів НПП «Нижньосульський» та окремих їх компонентів; розробка методики дослідження ландшафтів НПП «Нижньосульський» для вивчення стану та вирішення проблем природокористування.
Всі 7 днів були досить насичені, науковцями було проведено більше 60 описів різних територій, починаючи з островів, лісів соснових та листяних, заплав, боліт, луків та закінчуючи прибережними територіями НПП. Були зібрані зразки ґрунтів для більш детального опису, та вивчення.
На протязі зазначеного періоду, з науковцями постійно перебували працівники НПП, які забезпечували супровід територією, транспортом, допомагали з зоологічними та ботанічними описами, підготовлювали ґрунтові розрізи.
Отримані матеріали будуть використані для подальшого опрацювання польових даних з використанням картографічних методів, зокрема, методів ГІС-аналізу; розробки нормативної моделі природокористування з урахуванням стану ландшафтів НПП «Нижньосульський».
|