Міжнародний День Матері-Землі - це чудове, добре і дуже корисне свято, яке жителі всієї нашої планети відзначають навесні, кожне двадцять друге квітня. Гарна традиція робити це свято сягає своїм корінням у далекий 1970-й рік, в американський штат Вісконсін, тодішній сенатор якого Г. Нельсона першим відвідала ця світла ідея. Ідея всім сподобалася, і на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 22-ге квітня 2009-го року День Матері-Землі був проголошений міжнародним, хоча фактично широке визнання він отримав набагато раніше, ще в 70-ті.
Назва «День Матері-Землі» зрозуміла кожному: здавна практично у всіх країнах, у всіх народів наша планета асоціюється з матір’ю, яка дає притулок і життєві ресурси всім населяючим її істотам. Тому головною метою проголошення Дня Землі було нагадати ще раз про необхідність дбайливого та свідомого ставлення до нашого спільного дому. В останні десятиліття ясно окреслилось коло серйозних екологічних проблем, викликаних бурхливим індустріальним розвитком суспільства і технічним прогресом. Щорічно в цей день вчені всього світу збираються за круглим столом в спробі знайти шляхи вирішення таких глобальних проблем як утилізація відходів атомної промисловості, руйнування азонового шару і глобальне потепління, нераціональне використання природних ресурсів, забруднення навколишнього середовища, порушення біологічної та видової різноманітності та ін. Тим часом громадські організації проводять усілякі акції, покликані змусити кожного жителя Землі задуматися над тим, що він може зробити для того, щоб зберегти цю планету для себе, своїх дітей та онуків.
Традиційними стали заходи з прибирання, благоустрою та озеленення територій. В школах проводяться заняття, на яких діти дізнаються про те, як жити в гармонії з природою і оберігати її. Проходять тематичні виставки, конференції, концерти.
У День Матері-Землі працівники НПП «Нижньосульський» приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!
|