23.06.2017 р. на території нижньої частини НПП проходили важливі наукові дослідження - моніторинг гнізд орланів-білохвостів та обліки в колонії баклана великого. В дослідженнях прийняли участь начальник відділу Науки, зоолог М.Л. Клєстов та молодший науковий співробітник, ботанік Ю.М. Лук’яненко, на яку, окрім участі в обліках, покладалось завдання щодо опису рослинності поблизу гнізд орланів та в колонії бакланів.
Кінець червня дуже важливий для орланів період – їх пташенята стають на крило і покидають гнізда. Саме в цей період можна зібрати данні щодо успішності розмноження кожної пари орланів і з’ясувати скільки молодих птахів покинуло гнізда. На жаль, сезон розмноження 2017 року був не таким вдалим, як тогорічний. Два гнізда із п’яти, що знаходяться на території НПП, виявились не заселеними, а в трьох інших вивелось лише по одному пташеня.
В колонії бакланів теж склалась неординарна ситуація. Кількість гнізд бакланів скоротилась майже в п’ятеро - з 1200 у 2016 р. до 190-220 в 2017 р. Можна припустити, що таке значне скорочення чисельності бакланів на гніздуванні, пов’язано з наступними причинами:
● зменшенням кількості гніздо придатних дерев, які гинуть і стають ламкими під впливом екскрементів тих самих бакланів;
● зменшенням кормової бази бакланів внаслідок масової загибелі риби, яке мало місце влітку минулого року.
Наведені вище данні підтверджують доцільність та важливість проведення моніторингових досліджень на території НПП «Нижньосульський».
Начальник відділу Науки М.Л. Клєстов
|