Міжнародна організація ЮНЕСКО оголосила це свято Всесвітнім, тож його проводять на всій земній кулі. Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року – 1 квітня була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів. Це природоохоронне свято вперше святкувалося в Москві 11-12 травня 1924 року юннатами Центральної біостанції під керівництвом орнітолога Н.І. Дергунова.
За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники та інші «пташині будиночки».
Із птахами пов’язано чи не найбільше народних вірувань, пісень, казок, звичаїв, традицій. Вони перші приносять нам навесні вістку про зародження ще одного витка життя. Птахи — це пісня і політ, символ волі і простору, вони піднімаються вище гір і хмар, перелітають пустелі, моря, океани.
У нашій культурі пернаті вважаються символами миру, волі й сімейного благополуччя. Птахи завжди користувалися любов’ю слов’ян. Тому давайте свідомо сприяти розповсюдженню та збереженню і відновленню популяцій і місць існування різновидів птахів, що буде внеском у збереження біорізноманіття на Землі.
Турбота про птахів — це не тільки екологічна проблема. Адже, як сказано вище, це частинка нашого життя, нашої культури, більше того — нашого світогляду, нашого світовідчуття... У нас, українців, багато улюблених і шанованих птахів, серед яких кілька фактично вважаються народними символами.
Саме тому, сьогодні, працівники Національного природного парку «Нижньосульський», відділу науки та еколого освітнього, були присутні у школах Чорнобаївського району, на проведенні свята до Всесвітнього дня зустрічі птахів. Працівникам та учням школи було представлено цікавий агітаційний виступ агітбригади, із закликом «Збережи, Захисти та Збудуй будиночок для пернатих друзів».
Діти разом зі своїми батьками виготовили чудові «домівки», із різних матеріалів, різного кольору та різної форми. Учасники були нагороджені солодощами та подяками за активну участь.
|