З настанням весни наукова робота продовжується. Днями працівники парку, завдяки співпраці з іншими відділами, виявили два нових Червонокнижних види, які є дуже рідкісними на даній території. – це сон лучний та горицвіт весняний.
Сон лучний (сон чорніючий, сон богемський) Pulsatilla pratensis (L.) Mill. - Багаторічна трав'яниста рослина заввишки 10-40 см. Листки тричі-перисторозсічені, з'являються до цвітіння рослини або одночасно. Квітки (діаметр 2-4 см) одиничні, пониклі, вузькодзвониковидні, темно-фіолетові. Чисельність зменшується внаслідок людської діяльності (розорювання степів, терасування схилів, випасання худоби, зривання на букети). В Україні зустрічається найчастіше на Лівобережному Поліссі, рідше — Правобережне Полісся; росте у соснових лісах, узліссях, лучно-степових трав'янистих місцинах, на вапнякових та гранітних схилах.
Горицвіт весняний (Adonis vernalis) — багаторічна рослина висотою 10—40 см. Росте у степах, на степових схилах у лісостепу і степу. Горицвіт — декоративна і лікарська рослина — але отруйна. Росте на глинясто-вапнякових ґрунтах по сухих відкритих схилах, на узліссях березових і дубових лісів, на галявинах, серед чагарників. Поширений у лісовій і степовій, особливо в чорнеземній зонах. Занесений до Червоної книги України в 2009 р. Рослина дуже популярна в народі і високо ціниться. Вся рослина отруйна — необхідно пам'ятати, що горицвіт весняний сильнодіючий засіб.
Молодший науковий співробітник Юлія Лук'яненко
|