Осінь – час активних міграцій птахів. Одні види залишають територію нашого парку до наступної весни, а інші, що мешкають північніше, деякий час гостюють у нас, набираючи енергетичні запаси перед відльотом на зимівлю.
Науковці парку разом із працівниками науково-дослідних природоохоронних відділень відслідковують та вивчають цей процес. Одним із найбільш ефективних методів вивчення осінньої міграції водно-болотних птахів є обліки на постійних водних маршрутах, які охоплюють місця масової концентрації бакланів, чапель, мартинів, качок та куликів.
Один із таких маршрутів закладений в нижній частині НПП і охоплює ділянки Сулинської затоки між селами Лящівка, Михайлівка, Погребняки, Дем.янівка та Липове.
Обліки на маршруті мають проводитись регулярно – 1-2 рази на тиждень, що дозволяє відслідкувати динаміку міграційного процесу, виявити зміни якісного та кількісного складу перелітних птахів.
Під час одного із таких обліків, який проводився 12.10.2018 р. в нижній частині НПП, було в сумі обліковано понад 600 бакланів великих, 160 чапель великих білих, до 5 тис. качок, із яких найбільш численними були чирок-свістунець, чирок-тріскунець та крижень, до 300 мартинів (звичайний, сивий та жовтоносий), також кулики (турухтан, бекас), які були не численні.
.
Інформацію підготував начальник відділу Науки, к. б. н. М.Л. Клестов
|