Урочище Драчки - цінна природна ділянка території Національного природного парку «Нижньосульський», яка входить до ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» та має загальну площу 89 гектарів.
Дана територія являє собою сосновий ліс, де домінуюче положення займають насадження сосни звичайної (Pinus sylvestris), підлісок відсутній. На підвищених місцях в травостої переважає куничник наземний (Calamagrostis epigeios), часто домінує пирій повзучий (Elytigia repens). У більш зволожених місцях травостій злаковий з плямами зелених мохів, є ділянки зеленомохового соснового лісу. Флористичне ядро утворюють псамофіти. Бореальних видів, крім сосни звичайної, майже немає. Другорядні породи: верба біла (Salix alba), береза повисла (Betula pendula), тополя тремтяча (Populus tremula) та ін.
Продуктивність і видовий склад грибів у соснових лісах доволі високі, хоча, на досліджуваній території в зв`язку з тим, що ці соснові угрупування є в основному антропогенного походження, видове різноманіття не таке багате як у природних соснових лісах.
Болетальні представлені різними видами маслюків: Suillus luteus (маслюк звичайний), S. granulatus (маслюк зернистий), S. bovinus (козляк). З інших видів були відмічені Boletus edulis (білий гриб) та Boletus badius (польський гриб). Відмічено представника родини Gomphidiaceae - мокруху рожеву (Gomphidius roseus), широко розповсюджений в бореальній зоні Євразії вид, хоча в багатьох регіонах Європи занесений до Червоної книги ряду держав зі статусом рідкісного виду, зокрема, - в Бельгії, Болгарії, Угорщині, Польщі. Утворює мікоризу з сосною, майже завжди виростає спільно з Suillus bovinus ( у даному випадку також), можливо, паразитуючи на його міцелії.
Також досить часто зустрічалась Paxillus involutus (свинушка тонка).
Серед агарикальних зафіксовано Lycoperdon perlatum (дощовик звичайний), Macrolepiota procera (гриб- зонтик пістрявий), Hypholoma fasciculare (несправжній опеньок сірчано-жовтий).
З родини Amanitaceae були знайдені Amanita citrina (мухомор цитриновий), A. muscaria (мухомор звичайний), A. pantherina (мухомор пантерний), A. rubescens (мухомор сіро-рожевий).
В сосновому лісі з домішкою тополі відмічено такі види грибів, як Pluteus cervinus (плютей оленячий), Clitocybe nebularis (рядовка сіра), Tricholoma sulphureum (рядовка сірчано-жовта).
болотистій місцевості поряд з березами відмічено вовнянку білу (Lactarius pubescens) представника порядку Russulales, а в сосновому лісі серед мохів спостерігались різноманітні види сироїжок.
Таким чином вже на даному етапі можна стверджувати, що мікобіота урочища Драчки має високу видову різноманітність грибів та потребує подальших мікологічних досліджень.
Молодший науковий співробітник
Оксана Кропивка
|