У травні на зеленому листі трав’янистих рослин можна зустріти гарного довговусого жука. Одразу увагу привертають його незвичайні вуса, що ніби набрані з чорних та білих трубочок. Лише потім помічаєш самого жука, бо має він захисне забарвлення: вохряні смуги на потилиці, посередині та обабіч передньоспинки й такого ж кольору невеликий щиток та дрібний малюнок на надкрилах. Ніжки жука повторюють забарвлення вусиків, і складається враження, що вуса та ніжки запозичені в іншого жорсткокрилого. Такий-то він вусач мохнатозелений Аgapanthia villosoviridescens De Geer — примітний і непомітний. Завдяки своїм вусикам та забарвленню жук добре відрізняється від інших вусачів, яких на сьогодні на території парку відмічено 16 видів. Відноситься він до стеблових вусачів, личинки яких розвиваються у стеблах зонтичних та складноцвітих рослин. Живиться на різних трав’янистих рослинах, а його життєвий цикл займає один рік.
Якщо чесно, я навіть не знала про існування такого жука, хоча стараюся все більше дізнаватися та вивчати українську фауну. Тому велике вам дякую за таку пізнавальну статтю. Сподіваюся мені випаде нагода,колись, побачити вусача мохнатозеленого.
Вусач мохнатозелений, дуже цікавий, представник. Поглянувши на його розміри, ареал поширення і цикл життя, можна зрозуміти, що це дуже тендітний вид, який потребує захисту і охорони, в першу чергу охорону біогеоценозів в яких він проживає.
Дуже цікавий жучок, ніколи раніше не доводилось його зустрічати, та й зараз на фото помітила не з першого разу, в цьому допомогло захисне забарвлення. Дивовижно забарвлені довгі вуса, цікаво чому саме такі?
Неймовірно, яка наша природа все-таки чудівниця,які незвичайні види вона створює. От би зустріти такого вусача мохнатозеленого. Ваші статті як завжди досить пізнавальні.