Головна » 2019»Квітень»8 » ПРИРОДООХОРОННІ РЕЙДОВІ ПЕРЕВІРКИ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ»
15:31
ПРИРОДООХОРОННІ РЕЙДОВІ ПЕРЕВІРКИ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ»
З 01 по 07 квітня 2019 року у межах території національного природного парку «Нижньосульський», службою державної охорони природно-заповідного фонду Парку, спільно з працівниками Оржицького, Семенівського та Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області з метою забезпечення належної охорони природних комплексів та об’єктів Середнього Придніпров’я, попередження виникнення порушень природоохоронного законодавства, проведено 17 природоохоронних рейдових перевірок.
Під час проведення рейдових заходів, складено 33 протоколи про адміністративні правопорушення за ст.91 КУпАП, з них два правопорушення містять ознаки злочину передбаченого ст.249 Кримінального кодексу України, про що внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та 4 «Акти про вилучення безгосподарських знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, транспортних (у тому числі плавучих) засобів, зброї та боєприпасів, природних ресурсів або продукції, що з них вироблена, спеціальних документів».
Вилучено 512 кг. риби, 65 сіток, загальною довжиною 3270м., 4 спінінги (драчі).
Збитки нанесені державі на загальну суму 464.815 грн.
Якщо погортати сторінки історії, стає зрозумілим, що із сивої давнини людина прагнула до збагачення. Хоч би взяти у приклад мрії алхіміків про створення філософського каменя. Сьогодення мало чим відрізняється від минулих століть. Покарання були завжди, а порушники існували й будуть існувати... Доки кожен громадянин не стане самостійно на стежину інших цінностей та не почне рухатись у цьому напрямі, постійно скеровуючи штурвал, й доки не трансформує свої життєві пріорітети, замотивувавши себе й створивши нові афірмації,— зміни будуть, скоріш за все, мінімальними, які б закони та яка б охорона не створювались. А потрібні кардинальні зрушення... Тож сурогатні методи не врятують. Потрібно змінювати світогляд мас, почавши виховання й впровадження стратегічних аспектів мислення, прищеплення високих почуттів у свідомість.
Як прикро, що люди навіть не замислюються про наслідки, які наносять природі. Адже неодноразово були проведені рейдерські перевірки і кожного разу були виявлені незначні, але дуже вагомі правопорушення. Спостерігаючи за цим дійством, так і хочеться сказати, -,,Люди схаменіться "!
Я вважаю, що спокуса незаконної наживи ніколи не покине людей... Можливо ними керує якийсь азарт або екстрим? Можливо треба продумати якісь жорсткіші методи контролю за браконьєрами та боротьби з ними.
З метою попередження порушень у сфері природоохоронного законодавства працівниками служби державної охорони Парку постійно треба масово проводити роз’яснювальні роботи серед населення та відвідувачів території, хоча навряд чи це допоможе.
Читаючи ці статтю, кожному потрібно задуматись про наслідки своїх діянь. З кожним днем фіксується все більша кількість неправомірних вчинків, які шкодять навколишньому середовищу.
Коли людям уже набридне йти проти закону, все їм мало і мало,ну просто нема слів, годі уже нищити все на своєму шляху, потрібно задуматись, як ми до природи так і вона до нас.