З метою забезпечення належної охорони природних комплексів та об’єктів, попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства в межах території національного природного парку «Нижньосульський» інспекторським складом з охорони природо-заповідного фонду національного природного парку «Нижньосульський» та працівниками БПОП ГУМП в Полтавській області 10 квітня 2021 року під час спільних рейдових заходів було виявлено два факти незаконного добування водних живих ресурсів на річці Сула в адміністративних межах села Матвіївка Кременчуцького району Полтавської області.
Заподіяна шкода природно-заповідному фонду на загальну суму – 16964 грн.
По даним фактам відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст.-249 Кримінального кодексу України та внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За той період, поки читаю публікації цього сайту, неодноразово помічаю чимало таких прикрих вчинків байдужих людей. Розчаровує те, що браконьєри думають лише про те, як нажитися, а збитки, завдані природі, їх не хвилюють. Я вважаю, що такі люди заслуговують на суворе покарання.
В Україні діють закони: «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про захист тварин від жорстокого поводження». Діють і правила мисливства, рибальства та інші законодавчі й нормативні акти, але схоже, що браконьєрів вони не стосуються.
Коли ці браконьєри уже заспокояться кожного тижня по кілька нових статтей про браконьєрство невже вони не розуміють які шкоду вони наносять штраф та покарання їх не лякає тому потрібно карати жорсткіше!
Варто зауважити, що браконьєрство це не тільки відповідальність перед законом, але це відповідальність перед завтрашнім днем Планети, перед майбутнім. І про це варто задуматись кожному, хто стає на цю злочинну стежку. Здавалось один постріл, жменька вирваних квітів, один улов риби під час нересту – це не благо. Але пам’ятаємо, що це порушення цілісності природи її біорізноманіття, ланцюгів живлення . Поміркуйте кожен, що для Вас важливіше?