Різдво Христове — велике свято, день народження Ісуса Христа. З давнини Різдво Христове багате на різні звичаї і традиції. До них відносяться і запалення свічок на підвіконні в ніч на 7 січня, і строгий піст до першої зірки на Святвечір, і, звичайно ж, різдвяні колядки.
Співати колядки на Різдво – це одна з найцікавіших і веселих Різдвяних традицій. У різдвяних колядок немає авторів, вони часто літературно неписьменні, проте чудові по доброті і щирості. Різдвяна колядка – це маленька Різдвяна розповідь про великі події і прославляння головних осіб ночі, яка принесла найбільшу головну, саму радісну звістку про народження Спасителя світу.
На жаль, обряд колядування хоч ще й трохи популярний в народі, але вже встиг втратити свій первісний зміст. Проте в цьому році працівниками відділу екологічної освіти Національного природного парку «Нижньосульський» було проведено колядування с.Тарасівка Оржицького р-н, Полтавської обл. Участь в колядуванні приймали місцеві діти віком від 5 до 12 років. Готувалися до колядування заздалегідь — вивчали пісні та колядки, виготовляли восьмикутну зірку. Під час колядування заходячи на подвір'я, до господарів, колядники просили дозволу, і коли господар зголошувався, починали виставу із віншувальних пісень-колядок та жартівливих сценок. У поетичних текстах оспівувались господар, господиня та їхні діти, зичили їм щастя і здоров'я, а в господарстві, щоб були статки і щедрий приплід.
Після закінчення колядування всі діти зібралися в сільському будинку культури, оскільки на них там ще чекали подарунки та конкурси від працівників Національного природного паку «Нижньосульський».
|