На нашому сайті вже неоднарозово висвітлювались питання актуальності та доцільності вивчення чужорідних (інвазійних) видів тварин з метою встановлення їх впливу на екосистеми та біорізноманіття НПП «Нижньосульський».
Одним із таких видів є окунь сонячний, який в останні роки за участі людини з’явився в Кременчуцькому водосховищі і вважається небажаним компонентом іхтіофауни водойм регіону.
Важливим завданням співробітників парку є розроблення науково-практичних заходів по унеможливленню розселення окуня сонячного на території нашої установи.
На жаль, не всі усвідомлюють небажаність присутності окуня сонячного в природних водоймах, особливо тих, що входять до складу об’єктів природно-заповідного фонду. Неприємним випадком, що стався восени минулого року поряд із територією НПП «Нижньосульський», став випуск (02.11.2018 р.) зазначеного виду риби під час зариблення річки Сули в районі понтонної переправи поблизу с. Тарасівка, Оржицького району Полтавської області.
На запит нашої установи щодо цього випадку Інститут зоології НАНУ повідомив:
«Сонячний окунь звичайний належить до вкрай небажаних інвазійних видів риб як для Європи, так і для України зокрема.
Негативний вплив цього виду на аборигенні рибні угруповання полягає у хижацтві (виїдає молодь та ікру риб) та конкуренції за харчові ресурси з молоддю аборигенних видів риб.
Враховуючи вищезазначене, радимо в подальшому не допускати випуски сонячного окуня до природних водойм».
Адміністрація НПП «Нижньосульський» звертається з проханням до організацій, що здійснюють зариблення в регіоні пониззя річки Сули, враховувати наведену вище інформацію і не допускати випуски сонячного окуня в природні водойми.
Інформацію підготував начальник науково-дослідного віддіу М.Л. Клестов
|