Урочище Березове відноситься до найцінніших у природному відношенні ділянок Парку. Воно відоме завдяки різноманіттю ландшафтних умов, багатству рослинного та тваринного світу.
Саме тут щорічно проводяться зимові обліки ссавців та птахів у межах черкаської частини території Парку.
Важливою умовою проведення обліків ссавців взимку є наявність снігового покриву, що дозволяє ефективно виявляти наявність тварин за їх слідами на снігу.
Скориставшись тим, що напередодні (21.01) випав сніг, зранку наступного дня відправився в урочище. Мій обліковий маршрут пролягав від села Михайлівка через дамбу по луках до залісненої частини урочища.
На луках постійно траплялись сліди лисиць та зайців, а також поодиноких козуль. Із птахів на ділянках з окремими деревами і кущами численними були дрозди-чикотні, зустрічались зграйки щигликів, синиць великих та поодинокі сороки. Тут також полювали канюк-мишоїд та червонокнижний лунь польовий, які з’являються на території Парку тільки у зимовий період.
Близько десятка козуль трималися в лісовому масиві, де вони відпочивали у денний час. Слідів лисиць та зайців тут було виявлено значно менше, ніж на луках. Серед птахів переважали синиці, поодиноко траплялись дятли, повзики та круки.
На краю лісового масиву, де він вклинюється в очеретяне болото, трималось два молодих орлана-білохвоста (Червона книга України). Птахи періодично злітали з дерев у болото, де вочевидь виявили якесь падло.
Наприкінці маршруту мене чекала ще одна цікава знахідка – сліди горностая, невеликого, але дуже вправного хижака з родини Куницевих. Цей рідкісний звір також занесений до Червоної книги України.
Інформацію підготував М.Л. Клєстов
|