Весна та початок літа – важливий період для відновлення запасів риби. У цей час підводні мешканці масово йдуть на нерест, тому рибальство заборонене. На водоймах країни квітень, травень та частина червня оголошені місяцями охорони риби, що нерестеться.
Нерест - особливий період у житті мешканців водойм, який обумовлений наявністю сприятливих умов у місці проживання. На нерест риби впливають багато умов, в першу чергу - температура води у водоймі. Для кожного виду риби діапазон температур свій. Якщо температура несприятлива - вода дуже тепла, або, навпаки, занадто холодна, - нерест може взагалі не початися, або пройти частково. Від різкої зміни температури води може загинути і виметана ікра, і вже з'явившихся мальків.
У більшості наших прісноводних риб нерест проходить з весни до початку літа: в квітні нереститься щука, з середини до кінця травня - окунь, судак, лящ, короп, карась. У холодну пору року - з середини грудня до середини січня - проходить нерест холодолюбивого миня.
Кожен вид риби для нересту йде на спеціальні місця - нерестовища. Деякі риби (прохідні) для нересту йдуть з моря в річки (лососеві, осетрові) або з річок у моря (річковий вугор). Нерест щуки, коропа, ляща, судака проходить переважно в заплавах річок, на трав'янистих мілководдях.
Порушення традиційних місць нересту в результаті забруднень господарсько-побутовими стоками, будівництва гідротехнічних споруд призводить до скорочення чисельності багатьох, в тому числі цінних, видів риб.
З 1 квітня до 10 червня у всіх водосховищах, технічних водоймах заборонено будь-яке рибальство і вилов раків. У придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою у період весняної повені) – з 1 квітня до 30 червня.
За вилов риби під час нерестового періоду навіть дозволеними знаряддями лову у заборонених місцях працівники парку стягуватимуть з порушників штраф та сумарні збитки від загальної кількості незаконно здобутих екземплярів. Якщо ж лов відбувався забороненими знаряддями – приміром, сіткою, павуком, острогою, електроловом, то за таке порушення накладається штраф, плюс сумарні збитки, а матеріали на порушників передаватимуться до суду.
Адміністрація Національного природного парку «Нижньосульський» просить громадян вразі виявлення порушення рибальства, або незаконогго добування водних живих організмів, повідомляти за телефонами:
- 05341-91-1-08 - Адміністрація НПП «Нижньосульський»
- органи місцевого самоврядування.
|