Четвер, 25.04.2024, 09:15Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 631

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Головна » 2019 » Червень » 18 » Вивчення фауни водно-болотних угідь НПП «Нижньосульський»
07:40
Вивчення фауни водно-болотних угідь НПП «Нижньосульський»

Нові водойми, що з’явились внаслідок масштабних пожеж і вигорання торфу на болотах, поступово заселяються тваринами. Одна із таких найцікавіших і найцінніших ділянок розташована між селами Матвіївка та Худоліївка.

Орнітологічні дослідження, проведені на цій ділянці в першій половині червня поточного року, показали: тут сформувався своєрідний, поки що не надто багатий гніздовий водно-болотний орнітокомплекс, основу якого складають мешканці очеретяних заростів (пастушкові, очеретянки, кобилочки). Гніздяться крижень Anas platyrhynchos L., чернь червоноголова Aythya ferina, норець великий Podiceps cristatus. Виявлено невелике поселення мартина звичайного Larus ridibundus L. (3-4 пари). Цікавим є факт реєстрації двох виводків синиці вусатої – виду птахів, який раніше був характерний для плавневих комплексів півдня України і в останні десятиріччя розселився по каскаду Дніпровський водосховищ на північ. Трапляються тут також чаплі – сіра Ardea cinerea L. та велика біла Egretta alba, мартин жовтоногий Larus cachinnans, деякі інші птахи.

У водоймі знайдені водні молюски: котушки рогова Planorbarius corneus (L.) та облямована Planorbis planorbis (L.), ставковики великий Lymnaea stagnalis (L.) і болотяний Lymnaea palustris (Mull.) — звичайні мешканці, відмічені й у інших водоймах парку. Відмічений жук-водолюб чорний Hydrophilus piceus L. Над водою та прибережною рослинністю літають бабки, найбільше серед них самців рівночеревців білохвостого Orthetrum albistylum Selis та решітчастого Orthetrum cancellatum (L.), а серед прибережної рослинності можна помітити тонкохвоста елегантного Ischnura elegans (Van der Linden). Тут зареєстровані метелики павичеве око денне Inachis io (L.), сонцевик будяковий Vanessa cardui (L.), синявець Аргіад Everes argiades (Pallas), головчак тире Thymelicus lineola (Ochsen.), Памфіл Coenonympha pamphilus (L.); мухи-повисюхи з роду Spherophoria та інші. Із жуків досить велика кількість сонечок Coccinellidae, зокрема відмічені адонія мінлива Adonia variegata та сонечко азійське Harmonia axyridis (Pallas). На дикорослих злаках трапляється жук-кузька хлібний Anisoplia austriaca Hebst. Все це звичайні для парку комахи, широко розповсюджені в прибережних біотопах.

У проведенні досліджень та зборі наукових даних суттєву допомогу надали співробітник парку, мешканець с. Худоліївка М.І. Козлов та мешканець с. Матвіївка В.П. Махно.

Інформацію підготували: Начальник науково-дослідного відділу, к. б. н. М.Л. Клєстов,

ентомолог парку, к. б. н. З.Л. Берест

фото М.Л. Клєстов

Переглядів: 631 | Додав: ksysha | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 6
6 samsonenkoviktorija  
Утворення подібних водно-болотних угідь дуже цінне зі сторони біологічного різноманіття. За досить невеликий проміжок часу на цій території поселилися найрізноманітніші види тварин та рослин. Сподіваємось людська діяльність не заважатиме і з кожним роком кількість видів зростатиме в рази!

5 pirokhoksana  
Дуже чудово, що фауна НПП "Нижньосульський" кожного разу поповнюється все новими і новими мешканцями. Згідно з матеріалами даної публікації, представників різних популяцій досить багато. Приємно знати, що в межах НПП є досить таємнича та різноманітна фауна.

4 olja88113  
Болотні пожежі,це дуже поширена на даний момент явище яке має пагубний вплив на довкілля.В основному це стається через антропогений вплив, а саме підпали місцевим населенням. Від такої пожежі,не має спасіння жодний із представників фауни боліт, вогонь забирає все живе на своєму шляху.

3 dianastr2014  
Пожежі та вигорання торфу на болотах - це, звичайно, засмучує., адже більша їх частина трапляється з вини людини. А, отже, частина людей до всіх звертань та попереджень у новинах, інтернеті та соціальних мережах байдужа... Але те, що в утворених водоймах та прилеглих до них зонах життя знову відроджується і набирає темп не може не радувати. Надзвичайно цікаво дізнатись, як складеться подальша доля цих територій, які ще види фауни знайдуть там домівку. Сподіваюсь одного дня побачити продовження досліджень!

2 anzhelkasklyar  
Вусатих синиць важко помітити навіть там, де вони досить численні, оскільки птахи найчастіше ховаються в хащах очерету. В Україні, як і в Європі в цілому, це кочовий птах. Гніздиться на всій території, крім Карпат. Ці гарні птахи намагаються триматися в затишку очерету й комишу по берегах водоймищ, особливо в заповідниках, де їх турбують найменше.

1 karinkasviatobog  
Найвідоміше сонечко- семицяткове.Цікаво дізнатися,що молодий жучок,з'явившись на світ із кокона блідого кольору, не має цяточок.  Він нерухомо сидить на одному місці,доки надкрила затвердіють  і на них з'являться чорні цяточки. І якщо в цей момент  жучка налякати,то він так усе життя і проживе з тією кількістю цяточок,які на той час устигнуть проступити.
Також цікавим є те, що у разі небезпеки сонечка виділяють із суглобів ніжок яскраву жовтогарячу рідину(гемолімфу),що містить їдку речовину кантаридин. Здавна в народі цю рідину називали "молочком"( мабуть,через це сонечка російською назвою називаються "коровки")

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz