22 березня відзначається Всесвітній день води (World Water Day). Цей день покликаний для того, щоб нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та покликаний підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів, для створення безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях, займати активну позицію щодо цієї проблематики, розробляючи та реалізуючи ряд заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення їх водного режиму та якості води водних екосистем.
Ідея проведення Всесвітнього дня води вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Відтоді, Всесвітній день води святкується щорічно. Характерно, що кожного року, цей день відзначається під новим гаслом, яке відображає нагальну проблему, пов’язану з водою. Цього року, Всесвітній день води відзначається під гаслом: «Вода та робочі місця».
Більша територія Національного природного парку «Нижньосульський» вкрита водою. Річка Сула, яка входить в територію Парку – ліва притока Дніпра, має багато підземних холодних джерел, чиста прозора вода, що традиційно отримує після відпочинку від населення особливі «подарунки»: пластикові та скляні пляшки, поліетиленові пакети тощо. Звісно працівники Парку намагаються контролювати правила поводження відпочиваючих, та зарадити халатному поводженню відпочиваючих, але все не в контролюєш, оскільки територія значно велика.
Тож, всі ми повинні розуміти, що вода – це найважливіша, найцінніша речовина на нашій планеті. Жодні дорогоцінні камені не в змозі нагодувати чи напоїти людей. Бережіть водойми, і пам’ятайте,що воду потрібно оберігати, як і все природне довкілля. І якщо кожен з нас очистить джерело чи прибере берег річки від сміття, зробить зауваження іншому, який чи то миє машину в річці чи викидає сміття, то наше довкілля буде чистіше.
Ми не повинні бути байдужими і не збиткуватися над природою, ми повинні берегти і примножувати її багатства і пам'ятати пророче слово В.Скуратівського: "Не зміліють джерела України, якщо ми не зміліємо душею".
Начальник відділу екологічної освіти Козачкова О.А.
|