На початку листопада завершується проліт журавлів, лебедів, гусей, качок та мартинів через територію НПП «Нижньосульський». Відлітають до місць зимівлі чаплі, баклани, запоздалі кулики, а на наших водоймах з’являються гості з півночі – гоголі та крохалі.
В окремі дні першої декади листопада на водоймах парку можна спостерігати багатотисячні скупчення крижнів та сотні чирків, серед яких трапляються сірі качки, широконіски, свищі та черні.
Вся ця маса водоплавних птахів відпочиває та поповнює енергетичні запаси перед останнім кидком до місць зимівлі, а стартом до їхнього відльоту стане замерзання наших водойм.
Саме в цей період важливо проводити обліки водно-болотних птахів з метою визначення якісного та кількісного складу мігрантів, особливостей їх територіального розподілу в межах НПП.
Окрім спостережень за мігруючими птахами, у листопаді доцільно проводити і фенологічне спостереження за рослинним світом. В цей період у рослин водойм починають відмирати стебла і листя (очерет, рогіз, латаття біле, глечики жовті).
Багаторічні дослідження флори, рослинності, гідробіоти та сезонних міграцій водно-болотних птахів в пониззі р. Сули та на території НПП «Нижньосульський» доводять, що цей регіон має всі підстави для отримання статусу водно-болотних угідь міжнародного значення.
Начальник відділу науки М.Л. Клєстов
|