ВИВЧЕННЯ ЗАПЛАВНИХ ЛАНДШАФТІВ НПП “НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ”
3-4 листопада 2016р. на території НПП «Нижньосульський» здійснені польові ландшафтознавчі дослідження з метою ідентифікації ландшафтно-геохімічного стану заплавних ландшафтів. Проведено повторний відбір зразків ґрунту у типових ландшафтних умовах для їх лабораторного аналізу спектрофотометричним методом з метою геоекологічної оцінки рівня вмісту хімічних елементів (важких металів та ін.) та потенціометричного вимірювання фізико-хімічних показників ґрунту: вмісту окремих іонів, рН водної витяжки, рН сольової витяжки, визначення гідролітичної кислотності тощо. Виконано додаткові описи точок комплексних ландшафтних спостережень (з урахуванням попередніх досліджень180точок).
Дані дослідження слугуватимуть інформаційною базою для уточнення укладених крупно масштабних ландшафтної та ландшафтно-геохімічної карт на досліджувану територію. На їх основі обґрунтувано підходи до організації моніторингу геоекологічного стану заплавних ландшафтів території НПП.
Укладачі:
Сплодитель Анастасія Олегівна( науковий співробітник НПП)
Я вважаю, що це дуже необхідні дослідження для вивчення стану грунтів. Ця важлива інформація надасть приклад для рительного дослідження грунтів не тільки в НПП " Нижньосульський" а і на інших територіях. Мені настільки стала цікава ця інформація, що я б також попрацювала над цим дослідженням. Хочу прокоментувати дану фотографію: професійно зображен дослідник-фахівець.
Позитивно, що вчені НП "Нижньосульський" проводять комплексні дослідження екосистеми заповідника. Результати польових ландшафтознавчих досліджень, метою яких була ідентифікація ландшафтно-геохімічного стану заплавних ландшафтів, безумовно, стануть у нагоді екологам не тільки Полтавщини, а й усієї України.
Отримані дані про ландшафтну та ландшафтно-геохімічну характеристику території НПП «Нижньосульський» є важливим інформаційним джерелом, що дає якісні та кількісні показники для вирішення багатьох науково-практичних завдань: раціональної організації
природокористування, прогнозування та оцінки рівня потенційних загроз, моніторингу екологічної ситуації та удосконалення функціонально-режимного зонування території, її планувальної структури.